כבל מתבייש

"לא שיקרתי מעולם, הטהרנות והצדקנות מקוממת", אמר חבר הכנסת כבל. על ההקלטה שפורסמה: "מתבייש בשביל בנותיי שיצא להן להקשיב לזה".

עוזי ברוך , ו' באדר תשע"ז

איתן כבל
איתן כבל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) התייחס בתכנית "פגוש את העיתונות" לדיל שנרקם לכאורה בינו לבין חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בניסיון לכבוש את ראשות המפלגה.

"אני רוצה לבקש סליחה מהציבור על הדברים הלא נעימים שאמרתי, שלא היה ראוי להגיד גם במקומות סגורים", הוסיף כבל כשהוא מתייחס לגסות שנשמעה מפיו בסרטון "בדרך כלל אני לא מדבר ככה - זה היה בחדר סגור עם האנשים הקרובים אליי. אני משפיל את עיניי על דבריי, אבל רק על זה".

כבל השיב למתקפה עליו ועל ח"כ יחימוביץ' ואמר: "זה מקומם הטהרנות והצדקנות, הדבר היחיד שהעלינו על הכתב זה הסכם קואליציוני כי זה שתי סיעות . אנחנו אנשים פוליטים ואנחנו לא לבד, כשאני מביא סיעה אנשים רוצים להיות חלק מכל המהלך כולו. גם בימים אלה אני עדיין מהמחוקקים המובילים בכנסת ובוודאי באופוזיציה".

"אני בסערת רגשות מאוד גדולה אחרי שמשכנתי את בית הוריי ואחיי, ואני רואה שהם לוקחים את כל מה שבניתי בעשר אצבעות", הסביר כבל בנוגע לפגישה בה הוקלט. "הם שאלו אותי וביקשו ממני להתמודד, אני אמרתי שההסתדרות לא מעניינת אותי. הם אמרו לי ששלי תבגוד בי הייתי חייב, שיקרתי להם. מעולם לא שיקרתי, זה כאב לי כי אני לא מכרתי צוללות ולא עליתי ונחקרתי וסירבתי לענות, לא הייתי במאסר".

"בסך הכל מדברים על וויכוח האם יש דיל או אין דיל", הסביר כבל. "אני רוצה לומר אלוקים עדי, אני לא מאחל לאף אחד שיחווה את מה שחוויתי. אני יודע שכולם בטהרנות ובצדקנות, אני רוצה להזכיר מה נאמר על רבין ופרס וכדומה, טעינו שלא הוצאנו את ההסכם".

כבל הדגיש כי "הדבר היחיד שהטריד זה האם הייתה התניה - ולא הייתה כזו לעולם". על חלוקת הכספים אמר: "זו סיעה שהשקעתי בה כסף. עוד אין לנו שקל אחד, עשו מערכת שלא נוכל לקחת כסף כדי להיבחר. נתתי את לבי ודמי עבור כל מי שהייתי לצידו, אני הגנתי על הרצוג בכל כוחי".

"אני תומך בשלי לתפקיד יו"ר ההסתדרות, במפלגת העבודה כל כמה שנים יש התמודדות וצריך לחשוב במי תומכים", ציין כבל - שאמר כי טרם החליט על התמודדות, בניגוד למה שנרמז מההסכם. "שלי הראויה והטובה ביותר להנהיג את ההסתדרות. עם כל ההתקפה הלא פשוטה עליי אני חוזר ואומר שהבנתי שמי שמנהיג את ההסתדרות זו משפחת עיני, חזרתי בי מהתמיכה בניסנקורן".

כבל סיכם והבהיר כי "לא הכרזתי בשום שלב שאני מתמודד על ראשות המפלגה. לכל אחד יש אג'נדה - אין דיל, מעולם לא היה. אני שיקרתי לאנשים במהלך המפגש כי ידעתי שהם הולכים לקחת לי את הסיעה".