כתב אישום
התחזתה לסוקרת וגנבה כסף מאזרחים

תושבת לוד נהגה להתחזות לעובדת שהגיעה לראיין אזרחים תושבי העיר בדבר מצבם הבריאותי והכלכלי, וגנבה מהם כסף.

עדו בן פורת , ז' באדר תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Thinkstock

כתב אישום חמור הוגש נגד אישה בת 27, תושבת לוד, שנהגה להתחזות לעובדת שהגיעה לראיין אזרחים תושבי לוד בדבר מצבם הבריאותי והכלכלי.

על פי האישום, לאחר שהכניסו האזרחים את הנאשמת לביתם, היא ניצלה את תמימותם ומצוקתם, קיימה עימם ראיון כוזב וגנבה מהם כסף.

על פי כתב האישום, בתחילת חודש פברואר נכנסה האישה לבית אישה בת 52 בלוד כאשר היא מציגה עצמה כמי שעורכת סקר. בזמן שהנאשמת והאישה התיישבו על הספה בבית, ביקשה הנאשמת מהאישה עט, וכאשר הסתובבה האישה להביא את העט, גנבה הנאשמת את ארנקה של האישה ועזבה את הבית לאחר ששאלה שאלה על מצב בריאותה.

בתיק שנגנב היו, בין היתר, 470 ש''ח במזומן וצ'ק על סך 7,000 ש''ח.

כמה ימים לאחר מכן הגיעה הנאשמת לביתה של אישה בת 84 בלוד, והציגה עצמה כעובדת סוציאלית. הנאשמת התיישבה בסלון הבית כאשר המטפלת של האישה שהתה במטבח. בזמן שנותרה הנאשמת לבדה עם האישה, היא ניצלה את תמימותה ומצוקתה של האישה ובהיסח דעת גנבה את ארנקה שהכיל 1,150 ש''ח וכרטיס אשראי.

כעבור יומיים, הגיעה הנאשמת לביתו של גבר בן 87 תושב לוד, והציגה עצמה כעובדת של ביטוח לאומי. הנאשמת אמרה לאיש המבוגר שהגיעה לסייע לו בדבר תלונות שיש לו נגד ביטוח לאומי, ורשמה את דבריו. הנאשמת עיינה במסמכיו הרפואיים של הגבר ואמרה ואז בהיסח דעת גנבה את ארנקו שהכיל כרטיס אשראי ו-10 שקלים.

בנוסף הנאשמת עבדה כמטפלת של אישה, כאשר גם במקרה זה ניצלה את תמימותה של האישה וגנבה בארבע הזדמנויות שונות 1,300 ש"ח מתוך תיקה של האישה.

נגד הנאשמת הוגש כתב אישום בבית משפט השלום ברמלה המייחס לה עבירות של גניבה, התחזות לעובד ציבור וכניסה לבית מגורים לביצוע עבירה וכן בקשה למעצרה עד תום ההליכים.