"איראן היא מחוללת הטרור הגדולה בתבל"

ראש הממשלה נתניהו נאם בטקס הזכרון במלאת 25 שנה לפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס, "איראן היא שעומדת מאחורי הפיגוע הנפשע".

חזקי ברוך , ח' באדר תשע"ז

רשת של טרור. נתניהו
רשת של טרור. נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו השתתף הבוקר (שני) בטקס הזיכרון שנערך במשרד החוץ במלאת 25 שנים לפיגוע הקשה בשגרירות ישראל בבואנוס איירס.

נזכיר כי בפיגוע הקשה נרצחו 29 בני אדם ונפצעו למעלה מ-220 בני אדם נוספים. אגפים שלמים של הבניין ההיסטורי בן ארבע הקומות בו שכנה השגרירות קרסו. מבין הנרצחים היו ארבעה ישראלים עובדי משרד החוץ, וארבע נשים יהודיות מארגנטינה.

ראש הממשלה התייחס בנאומו לעובדה שמאחורי הפיגוע הקשה עמדה איראן, "הסיכולים שלנו נמשכים גם בימים אלה. לנו הכתובת היתה ברורה מהרגע הראשון - איראן היא שעומדת מאחורי הפיגוע הנפשע. איראן יזמה, תכננה ובזכות עושה דברה חיזבאלה גם ביצעה".

"הזהרנו אז ממפלצת הטרור שצומחת בחסות איראן והמחלה ששולחת גרורות לרחבי העולם כולו, עדיין פה. מאז הפיגוע בארגנטינה איראן בעזרת שלוחיה - חיזבאלה טוותה רשת של טרור", הוסיף נתניהו.

"איראן היא מחוללת הטרור הגדולה בתבל", קבע ראש הממשלה, "יש צורך להלחם בטרור הזה כי זו רק אחת מזרועות התוקפנות האיראנית: איראן שואפת לקדם נשק גרעיני, מקדמת תכנית טילים בליסטיים
וזורעת חוסר יציבות באזור. המשטר ממשיך לאיים על ישראל בהשמדה".

"אחד מגורמי הביטחון שלנו מעריך שלמעלה מ 80% מבעיות הביטחון שלנו נובעות מאיראן", ציין נתניהו, "איננו נרתעים ואנו גם בונים את כוחנו. מאז הפיגוע בארגנטינה ישראל התעצמה מאוד. נתנגד בתוקף לחימוש חיזבאלה בנשק מסוכן. הקווים האדומים שלנו הם גם עבים, גם ברורים ואיננו מהססים לפעול כדי לקיים אותם".