מי הדליף מהוועדה?

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ אבי דיכטר (ליכוד), התייחס בפתח ישיבת הועדה הבוקר להלדפות מהופעת ראש אמ"ן בועדה בשבוע שעבר.

חזקי ברוך , ח' באדר תשע"ז

דיכטר בועדה. היום
דיכטר בועדה. היום
צילום: חזקי ברוך

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ אבי דיכטר (ליכוד), התייחס בפתח ישיבת הועדה הבוקר (שני) למצבה האסטרטגי של ישראל.

''המזרח התיכון הרחב מספק לנו הרבה מאוד תפניות", ציין דיכטר. "הציר האמריקאי-טורקי מול איראן ועיראק בסוריה מעניין אותנו מאוד".

"הסוגיה הפרטית שלנו כאן בינינו לבין הפלסטינים, הכנס באיסטנבול לפני חודש, שבו פתאום משודרת אלטרנטיבה לאש''ף, אלטרנטיבה של החמאס, האם הטורקים מארחים אותו מתוך כוונה ברורה? האם החמאס מתכנן לעשות חמאסיזציה של אשף או שמאיים שאם לא יהיה בפנים הוא ישרוף את המועדון? בדברים הללו נעסוק בוועדה", הוסיף.

ח''כ דיכטר התייחס בחומרה לסוגיית ההדלפות מישיבות הוועדה, ''סיימנו בשבוע שעבר ישיבת ועדה עם ראש אמ''ן ופרטים מתוך הישיבה הסגורה שהייתה מסווגת, דלפו החוצה. צריך להבין שמדליף אחד מתוך ישיבה כזו גורם נזק קודם כל לחברי הועדה, בכך שאחרים שמופיעים בפני הועדה יתחילו לצנזר את דבריהם מתוך חשש שמא זה ידלוף".

"אנחנו פועלים על מנת לנסות ולאתר את המדליף ולגדר אותו. זה לא פשוט כשמדובר בחברי כנסת. אני קורא לנו כחברי כנסת להבין את עוצמת והיקף הנזק שזה גורם לנו. ואני מקווה שנבין את המשמעות של זה'', הוסיף דיכטר.