'מתנות לאביונים דרך הציונות הדתית'

ראש רשת הגרעינים התורניים של 'שעלים' קורא לציבור הציונות הדתית לבחור בארגוני הציונות הדתית למעבירי המתנות לאביונים.

שמעון כהן , ט' באדר תשע"ז

דרך הציונות הדתית
דרך הציונות הדתית
צילום: נועם ריבקין פנטון. פלאש 90

פורים כבר ממש כאן והגיע הזמן לחשוב למי נותנים את המתנות לאביונים. בראיון ליומן ערוץ 7 קורא הרב רחמים נסימי, ראש רשת הגרעינים 'שעלים', להעביר את התרומות לארגונים של הציונות הדתית.

לדברי הרב נסימי הגיעה העת לשים את הדברים על השולחן, כהגדרתו ולקרוא לציבור הציוני דתי לתמוך במיזמי החסד של הציונות הדתית. "האביונים הללו הם אנשים שאנחנו בקשר איתם במשך השנים. אנחנו פוגשים אותם בבתים החמים לילדים בסיכוי, בבתי הכנסת וכו', וכשאותו אביון מרגיש שברגע הקשה שלו אתה עוזב אותו ומי שנותן לו את הכתף הוא ארגון שונה בתפיסתו האידאולוגית, לאו דווקא חרדים, כשהוא מרגיש שעוזבים אותו בערב פסח ובחגים יש בזה חיסרון גדול".

"התרומות הללו תורמות ומעצימות את הקשר שלנו לאנשים. הם הופכים מנתמכים לתומכים", מדגיש הרב נסימי וקובע כי על אף היות הציונות הדתית חברה מגזרית מאוד באופייה עדיין קיים בה חוסר מודעות באשר לארגוני החסד והצדקה שבתוכו. "יש חוסר מודעות. לפעמים לא נראה לנו שהארגונים שלנו מצויים בקשר אמתי עם נצרכים באמת, אבל אנחנו בקשר עם מאות ואלפי אנשים כאלה, דרך הגרעינים התורניים".

"אנחנו רוצים להיות בקשר. שלחתם אותנו לגרעינים ברחבי הארץ, תנו עוד דחיפה קלה וחזקו אותנו", הוא אומר ומעיר כי אין לשכוח ש"יש שעושים זאת אבל אנחנו צריכים שעוד ועוד יפתחו את הלב".

באשר לעובדה לפיה במגזר החרדי אין התרמה לארגונים המשויכים לציונות הדתית אומר הרב נסימי כי עובדה זו אכן מטרידה אותו, אך בראש ובראשונה יש לשנות את ההתייחסות בתוך המגזר הציוני דתי פנימה ולאחר מכן להתבונן על המתרחש אצל אחרים.

לדבריו "אם תשאל תורמים מהציונות הדתית למי הם תורמים, תראה שברוב המקרים לא תמצא בהם גופים מהציונות הדתית. הציונות הדתית היא מהתורמים ביותר ואני אומר שצריך להכניס לשיקולים גם את הגרעינים התורניים. אתם רוצים שנעזור לאוכלוסיות חלשות אז תאפשרו לנו גם ברגעים הללו, שבהם הציבור מצפה שניכנס אליהם ונשמח אותם עם שי ומתנה, לא כחזק שנותן לאביון אלא כמי שמגיע לסעודה משותפת לשמחת החג".

לקראת סוף דבריו מדגיש הרב נסימי כי הוא "לא אומר שלא לתת לחרדים, אלא לפתוח את הלב לכל הכיוונים, גם לארגונים של הציונות הדתית".