ש"ס נגד השירות המשותף בצה"ל

"גדולי ישראל הורו לנו מאז ומעולם להתנגד לשירות המשותף שבכוחו לגרום למכשולים גדולים", אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי בשיחה עם ערוץ 7.

בן שאול , ט' באדר תשע"ז

ח"כ מלכיאלי
ח"כ מלכיאלי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במפלגת ש"ס מותחים ביקורת על פקודת השירות המשותף, שעודכנה לאחרונה ומקשה על שירותם הצבאי של החיילים הדתיים והחרדים.

"גדולי ישראל הורו לנו מאז ומעולם להתנגד לשירות המשותף שבכוחה לגרום למכשולים גדולים. אסור לפתוח פתח לדברים הללו", אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, מהלך זה הינו חלק בלתי נפרד בכרסום מעמדה של הרבנות הצבאית. "יש כל העת פרצות שהולכות וגדלות במעמד הרבנות הצבאית. מהלכים מהסוג הזה יפגעו בחיילים הדתיים, דבר שיהווה שיקול משמעותי בהכרעה של רבים", הוסיף מלכיאלי.

לאחרונה מתחו גורמים בציונות הדתית ביקורת חריפה נגד השירות המשותף בצה"ל. "חיילת דתייה לא יכולה לדרוש שלא לשרת ביחידה מעורבת", הסביר בשעתו יהודה ולד, חבר מרכז ליב"ה.

"יש כאן רצון להקשות את חייו של החייל הדתי. זה מהלך לא ברור של כפיית דעות וערכים. בסופו של דבר הצבא הוא של כולנו וכולנו רוצים להיות בו", אמר.

היום (שלישי) יחל מחזור גיוס מרץ 2017 ליחידות השדה. בגיוס זה נפתח לראשונה גדוד מעורב חדש וכחלק מכך הורחבו צרכי צה"ל לשיבוץ נשים ביעדי הלחימה השונים.

הגדוד המעורב החדש יהיה הרביעי שמוקם כחלק ממערך הגנת הגבולות של צה"ל ועתיד לבצע פעולות ביטחון שוטף בגזרת הבקעה. כמו כן, ביחס לנתוני מחזור הגיוס אשתקד, ניכרת עלייה של 5% במוטיבציה של נשים לשירות בגדודים אלו.

בדומה למחזורי גיוס קודמים, גם בגיוס הנוכחי 80% מתוך כלל המתגייסים והמתגייסות שובצו ביעד אותו דירגו בעדיפות גבוהה בשאלון ההעדפות שמילאו.

בצה"ל אומרים כי "בגיוסים הקרובים עתידים להתגייס לצה"ל גברים ונשים מכלל רבדי החברה הישראלית, המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולמערכים נוספים".