קמרון לונג חתם במכבי ראשל"צ

הגארד האמריקני ששיחק ביורופקאפ של פיב"א בקבוצה רומנית, חתם בשורות האלופה עד לסוף העונה.

ניצן קידר , ח' באדר תשע"ז

שמוליק ברנר. החתמה חדשה
שמוליק ברנר. החתמה חדשה
צילום: מנהלת הליגה

הגארד האמריקני קמרון לונג חתם במכביראשל"צ עד תום העונה. השחקן (28, 1.93), יחזק את הקו האחורי של הכתומים, בעקבות הפציעות של פטריק רישרד ואבי בן שימול.

לונג נולד בפלורידה ושיחק באוניברסיטת ג'ורג' מייסון, בה שיפר את ממוצע הנקודות שלו בכל אחת מארבע עונותיו ובעונתו האחרונה תרם 15.1 נקודות עם 43% לשלוש, שהקנו לו בחירה לחמישיית העונה בקונפרנס.

לאחר שלא נבחר בדראפט, הוא יצא לאירופה ושיחק עונה אחת בשיאוליאי הליטאית, שם נבחר למשחק האולסטאר וקלע 13.8 נקודות למשחק.

משם המשיך לעונה אחת בלה-מאן הצרפתית, איתה הופיע ביורוקאפ (9.2 נקודות) לצד חאליד אל-אמין. משם עבר לרציופארם אולם הגרמנית, בה שיתף פעולה עם וויל קלייברן בקבוצה שהגיעה לשמינית גמר היורוקאפ, שם הודחה על ידי הפועל ירושלים.

אחרי שהחמיץ את עונת 14/15 בשל פציעה, חזר לגרמניה אשתקד ושיחק בווירצבורג, בה רשם 10.4 נקודות, 2.9 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים בממוצע, כשהוא מדייק ב-36% לשלוש ו-80% מהקו.

את העונה הנוכחית פתח הגארד בסטיאווה בוקרשט הרומנית, איתה הופיע ביורופקאפ. בשישה משחקים מפעל הוא רשם שורה סטטיסטית של 15.2 נקודות, 4.0 ריבאונדים, 5.5 אסיסטים, 41% לשלוש ו-73% מהקו ב-33 דקות.

בשני ההפסדים להרצליה הוא היה מהטובים בקבוצתו עם 20 נקודות, 6 ריבאונדים ו-6 אסיסטים בארץ, ו-22 נקודות, 5 ריבאונדים ו-4 אסיסטים ברומניה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il