הרב שלמה אבינר:
מינוי מפקד הגדוד המעורב - נגד ההלכה

הרב שלמה אבינר מכחיש שתמך במינויו של סגן אלוף ניר דופט למפקד הגדוד המעורב, "כשהשאלה הוצגה בפניי לא נאמר לי במה מדובר".

בני טוקר , י' באדר תשע"ז

הרב שלמה אבינר
הרב שלמה אבינר
צילום: Yossi Zamir/Flash90

הרב שלמה אבינר, רב הישוב בית אל, מתייחס בראיון לערוץ 7 לדיווחים לפיהם הוא התיר לסגן אלוף ניר דופט, תושב ברוכין, לפקד על הגדוד המעורב ומדגיש כי תפקידו של הקצין - נוגד את ההלכה.

לדבריו כשהשאלה הוצגה בפניו לא נאמר לו במדויק במה מדובר, "אני לא עושה ועדת חקירה לאלה ששואלים אותי על אופן הצגת השאלות. נדמה לי שהוא שאל אותי או מישהו אחר אבל לא הוצגה בפני המורכבות והבעיות אך ברגע שהסבירו לי במה מדובר בוודאי שאני אוסר על כך.

אי אפשר לפקד על יחידה כזאת או להיות שותף בה. אני נותן תשובות על סמך יסוד השאלה וכעת אחרי שברור על מה מדובר אני אומר שזה לא בא בחשבון".

לדבריו אין ספק שגדוד מעורב הוא נגד ההלכה, "זה לא רק נגד ההלכה זה גם נגד המוסר האנושי הפשוט, כי ככה אי אפשר להלחם. לא רק שמאז קום המדינה אנחנו מצטערים על גיוס בנות לצבא, אבל ביחידה לוחמת מעורבת זה ודאי נגד ההלכה, אי אפשר להתאמן בנים ובנות ביחד, אי אפשר להתאמן על סחיבת פצוע בן ובת, אי אפשר להתאמן על לחימה על הקרקע או קרב מגע בנים ובנות. אי אפשר לשהות ברכב יחד כל הלילה או לפעמים יום או יומיים ולכן גם אי אפשר לפקד על יחידה כזאת".

הרב אבינר מגבה את דבריו של הרב לוינשטיין, "בטוח שהצבא מזיק לבנות גופנית וגם מוסרית. ברמה הגופנית יש המון בנות עם נזקים כולל נזקי פוריות שעוד מחתימים אותן כשהן מתגייסות שהן לא יוכלו לדרוש פיצויים, הן אינן מבינות אפילו את ההשלכות אם זה שברי מאמץ או יכולת פוריות. הן גם ניזוקות מוסרית כי הערבוב הוא לא בריא. בת צעירה שנמצאת תחת פיקוד של בן צעיר זה לא טוב מבחינה מוסרית, יש כאן השלכות לא טובות.

אם הבת ממלאת תפקיד של פיקוד היא יוצאת קשוחה ולוחמנית שזה לא מה שאמא צריכה להיות, רכה ועדינה ולכן הוא צודק שיש נזקים לבנות בשרות צבאי בכלל וקל וחומר ביחידות לוחמות. מה שמאשימים את הרב לוינשטיין שהוא נגד צה"ל אלה דברי הבל. קצין שמסר את כל חייו לצה"ל וממשיך בזה גם היום זו דמגוגיה לא מוצלחת. הוא אוהב את צה"ל. מסור לצה"ל. ולכן הוא מתריע נגד גיוס בנות בכלל וקל וחומר ליחידות קרביות".