על אפם וחמתם: היישוב עפרה מתרחב

לאחר הרס תשעת הבתים, בעפרה אוספים את השברים ומניחים אבן פינה לבניית עשר יחידות דיור חדשות. כתב ערוץ 7 היה שם

אלירן אהרון , י"א באדר תשע"ז

אבן פינה בעפרה
אבן פינה בעפרה
צילום: אלירן אהרון

ביישוב עפרה בבנימין נערך אתמול (רביעי) טקס הנחת אבן פינה לבניית עשר יחידות דיור ברחוב ההגנה בעפרה.

לאחר הרס תשעת הבתים בשבוע שעבר, בעפרה אוספים את השברים וממשיכים הלאה לעבר בנייה מחודשת ביישוב. משפחות דלפן וברוט שבתיהן נהרסו יתגוררו בשניים מהבתים החדשים שבנייתם החלה היום.

אסתר ברוט שפונתה מביתה וכאמור בונה אותו כעת מחדש, אמרה כי ''בג"ץ הוא זה שפסק להרוס את הבתים, אך הוא יכל לעשות זאת רק משום שממשלות ישראל מגמגמות, לא מתוות מדיניות, ובעיקר מתנהלות בחוסר אחריות ומבטיחות שיהיה בסדר, במקום לפעול כדי שיהיה בסדר. אנו עדים לשינוי המתחולל אך נכונה לנו עוד דרך ארוכה בחיזוק וביסוס ההתישבות וחיבור כל חלקי העם לערכים הגדולים שאנו מאמינים בהם.

''אנחנו נמצאים כאן, במדינת ישראל, בעפרה, בזכות אבות, זכות היסטורית, ובזכות הרבה אנשים ששילמו ועדיין משלמים מחירים, מחירים כבדים מנשוא''. ברוט קראה להרים את הראש, כלשונה, ''נפסיק לדבר במושגים של אבל וחורבן ונעבור לדבר במושגים של לידה וצמיחה. היום 8 ימים בלבד לאחר שפונינו מהבית, אנחנו מניחים אבן פינה לעשרה בתים חדשים בעפרה, ביניהם הבית של משפחת דלפן ושלנו.

''בשם, ולכבוד אותם אנשים ששילמו ומשלמים מחירים כבדים, החובה שלנו היא להמשיך לחיות כאן, להמשיך לגור כאן, להמשיך לבנות בארץ ישראל. אסור לנו להתייאש. כי המאבק על הסדרת ההתיישבות, הסדרת עפרה, עוד לא תם, הרס 9 הבתים הינו 'פס האטה', פס כואב, אבל פס האטה. אנו מחויבים להמשיך להפוך את ההרס לבניין ואת היגון לשמחה. זו מולדתנו ואין לנו ארץ אחרת'', הוסיפה ברוט.

שירה דלפן שגם היא פונתה בשבוע שעבר מביתה וכעת בונה אותו מחדש, אמרה: "מי שחשב שהריסת תשעת הבתים בעפרה תחליש את אחיזתנו בארץ, רואה היום את הצעד הראשון של הרחבת אחיזתנו בארץ, בדרך לעוד אלפי בתים חדשים בכל רחבי ארץ ישראל בעזרת ה'.

''עם הנחת אבן הפינה לבית שלנו, נתפלל שבמהרה נזכה לראות גם את הנחת אבן הפינה לבית המקדש, והחודש הזה ייהפך מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב'', הוסיפה.