נביא את שמחת החג לכל יהודי במוסקבה

שליח חב"ד הרב שייע דייטש מספר על שמחת הפורים הגדולה ברוסיה. "הקרקס הגדול במוסקבה התאים את עצמו לילדי ישראל".

בני טוקר , י"א באדר תשע"ז

 מוסקבה
מוסקבה
פלאש 90

הרב שייע דייטש, שליח חב"ד במוסקבה, מספר לערוץ 7 על ההכנות לקראת חג הפורים.

"ישנם 30 בתי חב"ד ושלוש ישיבות. חברי הקהילה היהודית יוצאים לקרוא את המגילה ולשמח בבתי הסוהר, בבתי אבות, ובבתי הרפואה. נביא את שמחת החג לכל יהודי במוסקבה".

הוא מספר על 3,000 ילדי מוסקבה שיגיעו לקרקס ויהנו שם מאירוע פורימי מיוחד, "השנה שכרנו את הקרקס הגדול 'ציוויטנוי בולבאר' במרכז מוסקבה. כל הכרטיסים כבר נחטפו. גילינו שמנהלת הקרקס היא יהודייה והיא ממש באה לקראתנו והסכימה שכל התכניות של הקרקס יותאמו לילדי ישראל".

הרב דייטש מציין שבבית הכנסת המרכזי במוסקבה תתקיים קריאת מגילה מידי שעה עגולה, "להערכתי כ-20 אלף יהודים ישמעו את קריאת המגילה במוסקבה וכל מי שיסתובב סמוך לבתי הכנסת יוכל לראות יהודים רבים עם משלוחי מנות ותחפושות ממש כמו בארץ, יש גם מבוגרים שמתחפשים בתלבושות מהצבא הרוסי עם כל מיני מדליות. ויש אפילו תחפושות של דונלד טרמאפ, כן השינוי בארה"ב מורגש כאן היטב. אין כבר את היחס העוין שהיה ויש היום הרבה כבוד לארה"ב. זה כנראה חלק מתהליך הגאולה".

ואם לא די בכך, שלטי החוצות במוסקבה מבשרים כבר את החג הבא, "אם תסתובב בחוצות מוסקבה תוכל כבר לראות בשלטי החוצות תמונות ענקיות של ילד יהודי מחזיק מצה ולמטה כתוב 'יהודים בואו ותרכשו מצות לחג הפסח'. כשאתה רואה את כל הפעילות הזאת ברוסיה אתה חש את הניסים והנפלאות שה' עושה לנו".