השופט דורש מראש הממשלה להתייצב באולם

השופט עזריה אלקלעי דורש מהזוג נתניהו להגיע לדיון על מנת להיחקר על התצהירים שהגישו בתביעת לשון הרע נגד עיתונאי יגאל סרנה.

חזקי ברוך , י"ד באדר תשע"ז

הזוג נתניהו
הזוג נתניהו
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, נדרשים להגיע ביום שלישי הקרוב בשעה 11:30, לאולמו של השופט עזריה אלקלעי בבית משפט השלום בתל אביב, על מנת להיחקר על התצהירים שהגישו בתביעת לשון הרע נגד עיתונאי "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה.

עו"ד יוסי כהן, המייצג את בני הזוג נתניהו, ביקש ביום חמישי האחרון לדחות את הדיון לחודש יוני אך השופט לא קיבל את בקשת הדחיה ובהחלטתו מהיום, כתב כי "אין ספק כי התובע כראש ממשלת ישראל הינו אדם עסוק ביותר ואין חולק כי עיסוקיו חשובים מאין כמותם.

יחד עם זאת, חייבים התובעים לדעת כי משהגישו בקשה לבית המשפט עליהם להתייצב לדיון במועד שנקבע, כדי להיחקר על תצהיריהם, וכי לצורך כך על התובע, ראש הממשלה, להיכבד ולהתפנות מעיסוקיו החשובים במועד החקירה, מה גם שקבעתי בהחלטתי כי התובע אינו חייב להיות נוכח בדיון אלא לצורך חקירה על תצהירו, כך שאין מדובר להערכתי בזמן רב".

עוד נכתב בהחלטה כי "זמנו של בית המשפט מצוי במשורה, כך שדחיית הדיון, בסמוך למועד קיומו, תגרום לירידת זמן שיפוטי יקר מפז לטמיון. ודוק, דיוני הוכחות נקבעים על ידי מושב זה עקב העומס לחודש מאי 2018, ולא ניתן לדחות את הדיון למועדים קרובים יותר".