דרמה בהיכל: מכבי ת"א גברה על האלופה

זה היה משחק צמוד והאורחים הובילו בחלק גדול ממנו. הצהובים חזרו וכמעט איבדו את המשחק בשניות הסיום, אבל הניצחון כולו צהוב 81-83.

ניצן קידר , י"ד באדר תשע"ז

יוגב אוחיון מול מקריי, הערב
יוגב אוחיון מול מקריי, הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מכבי תל אביב לא תתגאה במשחק הניצחון מול מכבי ראשון לציון הערב (ראשון) - אבל התוצאה היא שקובעת - ובסיום הצהובים גברו על הכתומים, 81-83.

ויקטור ראד ויוגב אוחיון היו השחקנים הבולטים בשורות הצהובים, כשראד גם היה זה שניצח את המשחק עבור מכבי תל אביב, שלא נראתה מבריקה במיוחד, לקראת המשחק מול אפס אנאדולו ביום חמישי בחוץ, במסגרת היורוליג.

מכבי תל אביב רצה בתחילת המשחק 6-11 - בעיקר בזכות שתי שלשות של ראד, אבל האלופה לא באה כדי להסתכל.

ניצן חנוכי וצ'ארלס תומאס איפסו את הידית מהשלוש, ראשון לציון רצה ופתחה פער קטן בתום הרבע הראשון, 22-25.

האורחים שלטו גם ברבע הראשון של המשחק וברחו כבר ליתרון 9, 31-22. דווין סמית' עוד ניסה להחזיר את הצהובים, אבל שתי שלשות של שון דאוסון בתוך פחות מדקה, קבעו 10 הפרש.

ויקטור ראד שוב נכנס לעניינים והחזיק את הצהובים, ויחד עם סילי ופניני צימקו לפיגור 43-40 במחצית.

ויקטור ראד בדרך לעוד סל, מעל שון דאוסון
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הצהובים המשיכו לרוץ בתחילת הרבע השלישי, כשהם משלימים ריצת 2-21, ועולים ליתרון 43-51. ווינס עם קליעות חשיבות, דאג שראשון לציון תרד הפעם היא בפיגור מינימלי, 60-65 למכבי תל אביב בתום הרבע הזה.

ראשון לציון המשיכה להילחם. ווינס מסר ללונג שירה שלשה מדוייקת והישווה 67-67. מכבי תל אביב הצליחה לשמור על יתרון מינימלי, ו-16 שניות לסיום, הצהובים הובילו 78-81.

שמוליק ברנר, המאמן של הכתומים ביקש פסק זמן - ובתרגיל מבריק, שחקניו מצאו את ווינס שהישווה בשלשה 7 שניות לסיום והעצים את הדרמה.

ראשון לציון הצליחה פעם אחת לעצור בעבירה את ההתקפה הצהובה, אבל מאמן מכבי תל אביב בגאקיס סימן את ויקטור ראד כמי שינצח לו את המשחק ולא טעה. 4 שניות לסיום הגיע הכדור לראד, שהצליח להיכנס פנימה, ולהכניס את הכדור לסל וגם לסחוט עבירה כשהוא בעצם, קובע את תוצאת המשחק.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il