עיתונאית התאגיד מהללת מחבל?

העיתונאית סמאח וותד שיתפה בטוויטר ציוץ המהלל את המחבל שעמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצע פיגועים ברחבי הארץ

ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ז

צילום מסך
צילום מסך
צילום: ערוץ 20

עיתונאית 'התאגיד' סמאח וותד שיתפה בחשבון הטוויטר שלה ציוץ המהלל את המחבל באסל אל ערג' (31) שחוסל בשבוע שעבר בהיתקלות לילית עם כוח ימ"מ ברמאללה, כך חשף ערוץ 20.

וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "palestine info center" שבו מופיע ציור של המחבל אל ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר".

אל ערג' פתח באש על כוחותינו בעת שפעלו לאיתור מבוקשים ואמל"ח באל-בירה שבאזור רמאללה. כוח ימ"מ איתר אותו וחיסל אותו לאחר חילופי אש.

בתגובה לפניית ערוץ 20 אישרה סמאח ותד את הפרסום ואמרה: "אני תוהה למה אתם אומרים 'מחבל', בעוד שאפילו בחדשות אמרו 'מבוקש', לא 'מחבל'".

סמאח וותד, בת ה-23, היא תושבת ג'ת שבמשולש, מועסקת כתחקירנית בחטיבה הערבית בתאגיד השידור הציבורי. את דרכה בתקשורת החלה כעורכת באתר בשם "שוף", למדה במכללת אורנים והפיקה שני סרטים שעסקו בשאלת הזהות של פלסטינים ערבים ישראלים.

"מאז שהייתי קטנה חלמתי להיות כתבת שטח ובילדותי דמיינתי את עצמי ככתבת מלחמה ערבייה ורציתי מאוד להיות בתקשורת", אמרה לאתר 'וואלה!' בראיון לפני כחצי שנה. באחד הסרטונים שיצרה ופורסם ב'כאן', מתלוננת ותד על האשמת המגזר הערבי בגל ההצתות האחרון. "למה להתייחס לכולנו כמחבלים בפונטציה?", שואלת ותד.

כזכור, במסגרת פעילות של יחידת הימ"מ, מג"ב וצה"ל, ועל פי מידע והכוונה של שירות הביטחון הכללי בה הגיעו בלילה הכוחות לביתו של המחבל ברמאללה. כפי שנראה בתיעוד צה"ל, סרקו לוחמי הימ"מ את הבית של המבוקש וכאשר הגיעו לסרוק את הבוידעם (תא קטן מתחת לתקרה המשמש לאחסון חפצים) נפתחה לעברם אש ע"י המחבל שהתחבא במקום, ירי אותו ביצע מנשק הקרלו שהיה בידו. בסיומו של קרב היריות המחבל נהרג. לא היו נפגעים בקרב כוחותנו.

אל ערג', במוצאו מבית לחם, עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצע פעילות טרור אל מול יעדים ישראליים. הוא עצמו היה מאכוון החולייה ואחראי על רכישת האמל"ח. בסריקה בביתו מצאו כוחות הימ״מ וצה״ל נשקים ותחמושות מסוג m16 וקרלו.

בחצי השנה האחרונה פועלים כוחות צה״ל, ימ״מ, שב״כ וכוחות משמר הגבול רבות בסיכול טרור ברחבי איו״ש. בכל לילה מבוצעים מעצרים רבים ונתפסים נשקים מאולתרים המשמשים את המחבלים לפיגועי ירי.

מהתאגיד נמסר בתגובה: למרות שמדובר בחשבון הטוויטר הפרטי של העובדת אנו רואים זאת בחומרה רבה והיא זומנה לבירור אצל מנהליה.