עובדי רשות השידור התפרצו ל"מבט"

העובדים המוחים על הכוונה לסגור את הרשות ולהפעיל במקומה את תאגיד השידור "כאן", עצרו את מהדורת החדשות כדי להעביר מסר לממשלה.

עדו בן פורת , ט"ו באדר תשע"ז

עובדי רשות השידור התפרצו ל"מבט"
עובדי רשות השידור התפרצו ל"מבט"
צילום מסך ערוץ 1

עובדי רשות השידור התפרצו הערב (שני) לאולפן מהדורת ''מבט'' וקראו לממשלה שלא לסגור את הרשות ולהקים במקומה את התאגיד הציבורי "כאן".

"שר האוצר, אתה מצהיר בכל בימה שאתה שר חברתי, עכשיו זמנך להוכיח שאתה שר חברתי אמיתי. 1,000 מעובדי רשות השידור הולכים הביתה, זה הזמן לעשות מעשה", אמר אחד העובדים.

מגישת המהדורה מירב מילר אמרה: "אנו מתנצלים על החריגה בשידור, אך אין מה לעשות, זה עוד ביטוי לתמונת המצב הקשה שמתהווה כאן ערב סגירה".

בתוך כך, ההסתדרות הכריזה הערב על פתיחה בצעדים ארגוניים בשירות המדינה כאות סולידריות עם עובדי רשות השידור.

בהתאם להנחיית יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, ועדי העובדים במשרדי הממשלה ובכל יחידות הסמך, נערכים לשורה של צעדי הזדהות עם עובדי רשות השידור.

נזכיר כי דרישתו של יו"ר ההסתדרות ניסנקורן היא להגדיל את מספר עובדי הרשות שייקלטו בתאגיד השידור החדש, בדגש על עובדי הערוץ הראשון.

מחר (ג') בין השעות 08:00-12:00 תופסק העבודה בכל יחידות משרד הבריאות ובלשכות הבריאות ברחבי הארץ. בשעות אלו לא תתקיים קבלת קהל, לא יינתן מענה טלפוני ולא יופעלו השירותים השונים שניתנים על ידי המשרד ושלוחותיו.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר הערב "אני מצפה ממקבלי ההחלטות, שרי הממשלה והנהלת התאגיד, להבין את גודל השעה ולשבת איתנו לשולחן המו"מ".