לא טרור רצח את הבת שלי אלא אויב ערבי

הרב מנחם פליקס מתנגד ליוזמה לכלול בחוק נפגעי האיבה והטרור ישראלים שנקלעו לפיגועים שלא כוונו נגד ישראלים אלא נגד מדינות זרות.

חזקי ברוך , ט"ז באדר תשע"ז | עודכן: 12:56

הרב מנחם פליקס
הרב מנחם פליקס
צילום: חזקי ברוךטוען....

הרב מנחם פליקס שבתו עפרה הי"ד נרצחה בפיגוע ירי בשנת 1995, השתתף היום (שלישי) בדיון ועדת העבודה והרווחה, שבמהלכו אושרה הרחבת חוק הסיוע למשפחות נפגעי טרור, ולפיה המדינה תסייע גם לישראלים שנפגעו בפעולות טרור בחו״ל גם אם לא כוונו נגד מדינת ישראל.

הרב פליקס, החבר בהנהלת ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", אומר שהרחבת החוק יוצרת השוואה בין אזרח ישראלי שנקלע לפיגוע טרור שכוון כלפי מדינה אחרת לבין חללי צה״ל ויהודים שנרצחו על קידוש השם.

הרב אומר לערוץ 7 כי ''מדינת ישראל קבעה את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. הבת שלי נרצחה על ידי האויב שנלחם בנו, האמצעי היה טרור אבל לא הטרור רצח אותה אלא האויב. מדינת ישראל נותנת למשפחות פעולות האיבה קצבה כמו למשפחות חללי צה''ל.

מי שרוצה לעזור לעוד אנשים - אפשר, אבל לא לשים אותם בקבוצה אחת. הטרור הוא אמצעי אבל לא הטרור הרג את הילדים שלנו אלא האויב. האיסלאם הקיצוני נלחם גם בנו וגם במערב אבל מי שנלחם בנו פה זה האויב שלנו. יש טרור בכל מיני מקומות בעולם, תכניס גם אותו? אם יש כסף אפשר לעזור לכולם אבל לא להכניס תחת מטריה אחת.

"למשל, בפיגוע התאומים לא היה מדובר במלחמה נגד מדינת ישראל, זה שנפגעו ישראלים או כל אדם אחר זה כואב אבל לא לשים אותם באותה קבוצה. השאלה וההיגיון הם פשוטים - האם הטרור מכוון נגד מדינת ישראל או אזרחיה בכל מקום בעולם או שזה מכוון באופן כללי ובמקרה נרצחו שם ישראלים, זה משהו אחר.

מה שהגיוני לכלול ב'אל מלא רחמים' שאומרים ביום הזכרון אז שייך להכניס למשפחת נפגעי הטרור, ומי שלא - אפשר לעזור למשפחה אבל לא להכניס תחת אותה קבוצה״.