כך נלחמים בתאונות דרכים

שר התחבורה אירח את מנכ"ל חברת מובילאיי שהודיעה אתמול על רכישתה בידי אינטל. המנכ"ל הודה לשר על ההזמנה ועל הפעולות בהן הוא נוקט.

ידידיה בן אור , ט"ז באדר תשע"ז

מערכת של חברת מובילאיי בפעולה
מערכת של חברת מובילאיי בפעולה
צילום: Moshe Shai/FLASH90

שר התחבורה ישראל כ"ץ ומנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר אירחו היום את מנכ"ל חברת מובילאיי, זיו אבירם, כיממה לאחר ההודעה הרשמית על רכישת החברה בידי ענקית הטכנולוגיה העילית אינטל.

בפתח הפגישה הודיע שר התחבורה כי בכוונתו להפוך את ישראל למובילה בתחום המערכות מצילות החיים בכלי הרכב.

"תפקידנו כמדינה, לצד הפיתוח הפרטי, הוא גם להיערך למהפכה הזו בכך שנכין את המדינה להיות שותפה ונפרוש את מרכזי הידע גם לפריפריה. הנחיתי שמתחילת 2018 כל רכב שמיובא לישראל יהיה מחויב בהתקנת מערכות מצילות חיים", אמר השר כץ, וציין כי בישראל פועלים כיום למעלה מ-400 סטרטאפים בתחום הרכב.

אבירם הודה לשר כץ על האירוח והביע את הוקרתו על הודעתו של השר, "זו בשורה לא רק לנו, זו בשורה למדינת ישראל. בעצם הכרזת עכשיו שאת הולך להילחם בתאונות דרכים בכל הכוח. אני אומר לך בתור אחד שעובד כמעט עם כל העולם, מדינת ישראל מובילה כרגע במהלכים האלה בקנה מידה עולמי. אנחנו נהיה דוגמה איך נלחמים בתאונות דרכים עם הנחייה של ממשלה ועם תקציבים".

"אנחנו מאוד נרגשים מהעסקה שהודענו עליה אתמול", הוסיף אבירם, "אני רוצה להודות לעיתונות ולתקשורת על החיבוק המחמם מאוד שהבין את העסקה, פרגן לעסקה, הבין שהיא טובה למדינת ישראל, היא גם טובה לאינטל, טובה לנו. זה בהחלט היה מוצג בצורה מאוד מחממת".