"נתניהו מבשל בשקט הקמת פלשתין"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בפוסט חריף בפייסבוק: "בשקט שאנחנו מעניקים לנתניהו אנחנו מהווים את הגשר שעליו הוא מבשל את העסקה"

חזקי ברוך , ט"ז באדר תשע"ז

מה מבשל נתניהו? בצלאל סמוטריץ'
מה מבשל נתניהו? בצלאל סמוטריץ'
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) קורא בפוסט שפרסם הערב (שלישי) בפייסבוק לבלום את מה שהוא מזהה כמהלך מדיני הנרקם על ידי ראש הממשלה מאחורי הקלעים.

"בשבועות האחרונים יש יותר מידי אינדיקציות לכך שראש הממשלה מבשל בשקט בשקט מהלך של הקמת פלשתין", כתב סמוטריץ'.

סמוטריץ' מנה את האינדיקציות לכך ובהן "הדיבורים על 'דיל' ועל וועידת שלום אזורית; הקפאת הבניה בהתיישבות מחוץ לגושים (מי שלא בונה מחוץ לגושים בעצם אומר שמדינת ישראל לא הולכת להישאר שם); הפרסומים על 'עסקה' שטראמפ מציע לאבו-מאזן לחזרה למו"מ בתמורה להקפאת הבניה בהתיישבות; הפרסומים ב'הארץ' על המגעים שניהל נתניהו עם בוז'י הרצוג להקמת ממשלת אחדות על בסיס חידוש 'התהליך המדיני'; הרצון של נתניהו לבנות 'ציר עוקף אירן' עם מדינות ערב המתונות כאשר המחיר שישראל תצטרך לשלם כדי לבנות את הציר הזה יהיה בחזית ההתיישבות".

לדבריו, "הכל מתרחש בשקט ומאחורי הקלעים, השרים וחברי הכנסת ממודרים מהמגעים עם הממשל החדש ואולי קבוצה קטנה מאוד של שותפי סוד בסביבתו של רה"מ מבינה לאן הוא מנווט את הספינה".

"במצב הזה, ואם נאפשר לנתניהו להמשיך ולבשל את המהלך המדיני מאחורי הקלעים, הוא יפתיע את כולנו בוקר בהיר אחד עם 'עסקה סגורה' שתכלול מהלך אזורי שבו הוא ינסה להגיע להבנה עם טראמפ ועם עוד כמה ראשי מדינות בעולם הערבי על גבולותיה של מדינת ישראל. הגבולות הללו יחפפו ככל הנראה את הגושים פלוס מינוס כאשר כל שאר השטח (למעלה מתשעים אחוז) ייועד לישות ערבית עתידית (מה שנתניהו מגדיר 'מדינה מינוס' שבה השליטה הביטחונית נשארת של צה"ל). ירצו הערבים יקימו אותה עכשיו, לא ירצו יקימו מתי שירצו", קובע סמוטריץ'.

סמוטריץ' מציין כי, "כשזה יקרה כבר יהיה מאוחר מידי. נמצא את עצמנו אוכלים את הדגים הסרוחים ומגורשים מן העיר. בשקט שאנחנו מעניקים לנתניהו אנחנו מהווים את הגשר שעליו הוא מבשל את העסקה וכשהיא תהיה לו ביד הוא יזרוק אותנו החוצה ויכניס את מה שנשאר מהמחנה הציוני (לבוז'י במצבו כבר אין מה להפסיד)".

בסיום הפוסט מבהיר סמוטריץ' מהם הקווים האדומים אותם יש להציב לנתניהו כדי לבלום את המהלך, "דרישה לבניה מאסיבית מחוץ לגושים שתבהיר שאין ולא תהיה הקפאת בניה שמשמעותה הקמת מדינה ערבית ופינוי ישובים (אם אנחנו הולכים להישאר שם אז למה לא לבנות?!). הקמה מיידית של ישוב חלופי למפוני עמונה. החלת הריבונות על מעלה אדומים".

"הצעדים הללו יטרפו את הקלפים, יוכיחו שהממשלה הזו היא ממשלת ימין ויבהירו לידידים שלנו בארה"ב ולשכנים שלנו במזרח התיכון שאנחנו בדרך לחיזוק האחיזה שלנו בחבלי המולדת ביהודה ושומרון ולא חלילה לנסיגה מהם. שלמות הארץ חשובה יותר משלמות הקואליציה", הדגיש.

"עכשיו בליכוד בטח יכעסו עלי מאוד ויטענו שאני סתם מאשים את רה"מ בהאשמות שווא. הם בוודאי לא מעלים בדעתם שראש הממשלה וראש מפלגתם ייקח את המדינה שאנחנו כל כך אוהבים להרפתקה מסוכנת ולא ציונית כזו. אני כמובן אשמח מאוד שיתברר שטעיתי. אבל אם לא - אז הם יצטרכו להוכיח ששלמות הארץ חשובה להם גם משלמות המפלגה", הוסיף סמוטריץ'.