הפועל ירושלים תתלונן על תקיפת אוהדיה

אירוע האנטישמיות האלים שאירע אמש לפני משחקה של הפועל ירושלים מול ולנסיה הספרדית, ממשיך להעסיק את המועדון האדום שיפצו את האוהדים

נרי וייס , י"ז באדר תשע"ז

אוהדי הפועל ירושלים
אוהדי הפועל ירושלים
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

ביום שאחרי ההפסד במשחק הראשון בסדרת חצי גמר היורוקאפ, בהפועל ירושלים עסוקים דווקא באירוע שקדם למשחק, אירוע בלתי ספורטיבי בעליל ועל גבול האנטישמיות.

הירושלמים שהפסידו לספרדים בתוצאה 68:83, שיחקו למעשה ללא מעט קהל אוהדיהם שהוצאו בכוח ותחת אלימות קשה רגע לפני שריקת הפתיחה.

שתי גירסאות יש לסיפור, זו של השוטרים הספרדים המקומיים וזו של האוהדים הירושלמים.

בעוד גירסאת השוטרים המקומיים משתנה בכל רגע, החל מהטענה כי האוהדים לא נענו לדרישות הסדרנים, דרך הנפת דגלי נאצה ועד לעובדה כי היו אלה תחת מעקב בשל היותם שיכורים ומסוממים, האוהדים הירושלמים מספרים כי כוחות השיטור הספרדיים התנפלו עליהם על לא עוול בכם ורק בשל היותם ישראלים.

לאחר דין ודברים עם סדרני האולם וההוראה הלא הגיונית שניתנה לכ-30 האוהדים הירושלמים להצטופף בשורה וחצי במעלה האולם, עם החשכת אורות האולם התנפלו כוחות השיטור המקומיים על האוהדים הירושלמים והחלו להכות אותם באלות.

רק לאחר דקות ארוכות, ולאחר שנבדקו צילומי הוידאו בהם לא נמצא אף תיעוד להתפרעות האוהדים, שבירת כיסאות ותקיפת שוטרים, שוחררו האוהדים אך נאסר עליהם להתקרב לאולם בו שיחקה קבוצתם.

בבוקר שאחרי אמרו במועדון הירושלמי כי הם מצרים עד מאוד על הפגיעה באוהדיהם. המועדון האדום שביקורת רבה נשמעה על התנהלותו בסיפור ועל חוסר התמיכה שלו באוהדים, מלבד דובר וקב"ט הקבוצה, הגיב על הביקורת כשאמרו כי יתלוננו מול הגורמים הרלוונטים ובמקביל ידאגו לפיצוי הולם לאוהדים שהוצאו מהאולם.

לדברי המועדון הירושלמי, אלה נערכו לכמות האוהדים ואף עשו ככל הניתן בנושא. "ביום חמישי פנתה הפועל לולנסיה ועדכנה אותה כי יגיעו כ-60 אוהדים למשחק ועל כן יש לדאוג להם למקום הולם. הנהלת הקבוצה אף הייתה זו שרכשה את הכרטיסים עבור האוהדים. למרבה הצער המקום שהוקצה לאוהדים לא תאם את הצרכים. כתוצאה מצפיפות ודוחק נוצר עימות עם המשטרה שהוביל להרחקת האוהדים מהאולם".

"יש לציין כי לטענות השוטרים בדבר נזק לרכוש או ניסיון לפגיעה פיזית בשוטר לא נמצא כל ביסוס במצלמות האבטחה. נציג רשמי של הקבוצה ליווה את האוהדים בכל העת כאשר במקביל פעלו ראשי הקבוצה מול הנהלת ולנסיה על מנת שתפעל מול המשטרה לאשר את הכניסה ולמנוע מעצרים".

לדברי המועדון האדום, "מפקד הכח במקום לא היה מוכן להחזיר את האוהדים למשחק, והמשיך את הקו המזלזל והפוגע שהתחיל בתוך האולם. בעקבות הלחץ של ראשי הקבוצה אכן נמנעו מעצרים.

תקציר ולנסיה - הפועל ירושלים משחק מס' 1
תקציר המשחק באדיבות ערוץ 20


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il