השר אריאל:
"ליברמן קומיסר - אל תטיף לנו מוסר"

שר החקלאות מגיב בחריפות על המכתב ששיגר השר ליברמן לרב לוינשטיין, ובו הוא דורש ממנו להתפטר מראשות המכינה הקדם צבאית בעלי.

חזקי ברוך , י"ז באדר תשע"ז

 השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: ישראל ברדוגוטוען....

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) תקף בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן שדורש מהרב יגאל לוינשטיין להתפטר מתפקידו כראש המכינה הקדם צבאית בעלי ומאיים בהפסקת ההכרה במוסד כמכינה קדם צבאית.

''המציאות שבא שר הביטחון מנסה להיות קומיסר ולהכתיב איזה מילים יאמרו ואיזה מילים לא יאמרו מיותרת ולא מועילה ומהווה כניסה למקומות מיותרים", אמר אריאל. ''ערב חג הפסח אני מציע לרדת מהדרישה הזאת ולתת לרב לוינשטיין ולרב סדן, מייסדי המכינות שבהן שר הביטחון משתבח, להמשיך לעבוד כל אחד בדרכו ולהביא לנו את המצוינים ביותר לצה''ל״.

השר אריאל הוסיף, ״הבעיה שלי זו ההתנהגות של שר הביטחון ומי שצריך לעשות סדר אצלו בבית זה ליברמן ולא להטיף לאחרים. אני מקווה שהמשבר ייגמר בטוב ובלי עימותים מיותרים״.

כאמור, שר הביטחון ליברמן שיגר היום מכתב לרב יגאל לוינשטיין ובו הוא דורש ממנו להתפטר מתפקידיו במכינה ובישיבת ההסדר. ליברמן כתב כי במידה ולא יעשה כן הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ויפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם צבאית.

ליברמן גייס למכתבו גם את המשפחות השכולות והזכיר את שמן של הדר כהן ז"ל, לוחמת מג"ב שנהרגה בפיגוע בירושלים, את קרן טנדלר ז"ל, מכונאית מוטסת שנפלה בקרב בדרום לבנון במלחמת לבנון השנייה, ואת שמה של תמר אריאל ז"ל, הנווטת הדתייה הראשונה.

"מעבר להתנצלות פומבית, ראוי היה שכמנהיג ורב בישראל תתייצב באופן אישי בפני אותם הורים שכולים שאיבדו את היקר להם מכל ותתנצל בפניהם על הדברים שהשמעת, ובמיוחד על הזלזול שהשתמע מהם והטלת הספק ביהדותן", כתב ליברמן.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) הגיב למכתבו של שר הביטחון ואמר "האיומים של ליברמן על הרב לוינשטיין ומכינת עלי הם חוצפה פופוליסטית וחסרת משמעות. אין שום אפשרות חוקית לממש את האיום הזה. די לסתימת פיות".

בלשכת יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיבו על איומיו של ליברמן כבר בשבוע שעבר, "נשקול לדון עם שר הביטחון על סגירת מכינת עלי, לאחר שישלים את חיסול איסמעיל הנייה", נמסר מלשכת בנט.

בהודעה נאמר בנוסף כי "מכינת עלי הצמיחה מתוכה את גיבורי ישראל רועי קליין, אלירז פרץ, עמנואל מורנו ועוד רבים ומופלאים, והיא כמובן תמשיך את פעולתה כסדרה. מה שדרוש תיקון יתוקן, בוודאי לגבי אמירות אומללות, אך בלי התלהמות מיותרת".