מחיים עם ערבי לפעילת להב"ה

סיפורה המדהים של קורל בן שבת, הילדה התמימה שהתאהבה בערבי והפכה, אחרי כמה שנים, לרכזת בארגון להב"ה.

אלירן אהרון , י"ח באדר תשע"ז

קורל בן שבת
קורל בן שבת
צילום: אלירן אהרוןטוען....

קורל בן שבת, רכזת ארגון להב"ה, מספרת בראיון לערוץ 7 על הדרך הארוכה והמפותלת שעברה עד שהצטרפה לכרזת לארגון.

"בגיל 13 הכרתי ערבי. תחילה לא ידעתי שהוא ערבי אבל גם כשהבנתי זה לא הפריע לי. הוא הבטיח לי שיתגייר", מספרת בן שבת, "הבטחתי להורים שלי שאסיים איתו את הקשר אך אז החלטתי לברוח אליו והמשפחה שלו קיבלה אותי".

משפחתה של בן שבת ניסתה בשלב הזה לחלץ אותה מביתו של הערבי אך בן זוגה הערבי יצא לעברה חמוש בסכין ותקף.

"המשכתי להתגורר איתו שבוע וחצי. הוא הסביר לי שבני משפחתי תקפו אותו ונאלצתי לשלם לעו"ד כדי שיוציא אותו מהפרשה הזו. חיפיתי עליו בזמן שהוא ברח מהמשטרה ואז פנו אליי מארגון להב"ה - הם שכנעו אותי ועזרו לי לצאת".

לשאלה איך מתבשל קשר כזה בין יהודייה לערבי היא משיבה, "אנחנו חיים איתם ביחד. בחורות לא רואות בזה משהו פסול. אנחנו לומדים יחד. בנות לא רואות את החומרה שלצאת עם ערבי הן לא מסתכלות מה הסוף של זה ".

ארגון להב"ה פונה אליך ואת מחליטה לסיים את הקשר?, "הרב של הארגון הסביר לי את הדברים. הם פתחו לי את העיניים מה שלא ראיתי לפני כן".

איך נפרדת ממנו? "אמרתי לו שאני רוצה לעזוב. לקחתי את הרגליים ונסעתי לאילת. אחרי שנה שהוא חיפש אותי חזרתי לנהריה ואז הצטרפתי לארגון".

"בהתחלה היה לי קשה בארגון במיוחד כשדיברתי עם בנות וניסיתי לשכנע אותן. עדיין אהבתי אותו. אני עצמי לא האמנתי לזה, כי אם אני עדיין אוהבת אותו איך אני יכולה לשכנע, אבל הבנתי שזו מצווה ואני יכולה לעזור להן. זו המשמעות שלי בחיים".

איך הקשר שלך עם המשפחה שלך? "הקשר הוא טוב למרות שאני יודעת שהם עדיין לא סלחו לי".

מדברים על ארגון להב"ה כארגון קיצוני, היא נשאלת ומשיבה, "כל מי שמסתכל על הארגון רואה פעילים שהם ילדים קטנים. אף אחד לא יודע מה עומד מאחורי הילדים האלה לא כולם עם משפחות הכי טובות שיש. זו משפחה. אנחנו לא מוציאים בחורה מקשר ערבי ואחרי שבוע נעלמים. אנחנו מלווים אותה שנה ושנתיים עד לחופה. אנחנו לא ארגון גזעני אנחנו פשוט לא רוצים שבחורות יהודיות תצאנה עם ערבים ולחיות אתם בכפר אם הם יכולות לצאת עם יהודים".

דמיינת לעצמך שאי פעם תדברי כמו שאת מדברת עכשיו? "לא. הייתי שמאלנית. הייתי אוהבת ערבים והייתי מסתכלת על ארגון להב"ה בתור משהו הכי נוראי שיש. היום אני רואה את הארגון כארגון הכי גדול שיש".

את לא סתם הצטרפת לארגון, את פעילה בו, "נכון אני הייתי רכזת בנהריה ועכשיו אני בדירת 'להבית'. אני מדברת עם הבחורות ומנסה להרים אותן. מדברת אתן בתור אשת מקצוע ומרימה אותן, כל בחורה שנפלה לזה, אני מציעה לה לפנות לארגון ולדעת שהבית פתוח לכל אחת".

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, מציין, "עיקר הפעילות השקטה של להבה היא ההצלה והשיקום של בנות ישראל. קורל בן שבת זכתה ומצילה עשרות בנות שנפלו לקשר עם ערבים. כעת בזכות ה'להבית' נוכל לסייע לעוד בנות ישראל. אני קורא לכל מי שמכירה בת שנמצאת בסכנת התבוללות לפנות ללהבה, ואנחנו נעשה ככל יכולתנו לעזור לה".