שליח הממשל נפגש עם ראשי מועצות ביו"ש

השליח האמריקאי ג'ייסון גרינבלט פגש היום (חמישי) שניים מראשי המועצות ביו"ש - יוסי דגן ועודד רביבי.

עוזי ברוך , י"ח באדר תשע"ז

ג'ייסון גרינבלט
ג'ייסון גרינבלט
צילום: עצמי

ג'יסון גרינבלט, שליחו המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, נפגש היום (חמישי) במלון המלך דוד בירושלים עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם ראש מועצת אפרת, עודד רביבי.

דגן ציין כי הפגישה התקיימה ברוח טובה, "גרינבלט היה קשוב והשיחה הייתה מעניינת ונעימה. התרשמתי כי גרינבלט הוא מנהיג ואדם חושב וחכם זו תחילתו של קשר אני מעריך שנמשיך להיות בקשר גם בהמשך".

עוד הוסיף, "השיחה הזו היא בהחלט צעד חשוב. אנחנו מאוד מכבדים את טראמפ ואת הממשל החדש. שמחים שיש ממשל אוהד ופתוח ונוצר דיאלוג. באותה מידה חשוב לי להדגיש שהבקשות ואף הדרישות שלנו הן בראש ובראשונה מהממשלה שלנו והשרים, לשינוי משמעותי ולהפסקת הגזרות שפגעו בזכויות האדם הבסיסיות של חצי מליון אזרחים ביהודה ושומרון, להפסקת הקפאת הבנייה ולבנייה ללא חסמים".

מדובר בפגישה ראשונה של שליח מטעם ארצות הברית שנפגש עם ראשי המתנחלים.

מוקדם יותר ציין ראש הממשלה כי יפגש אחר הצהריים (חמישי) שוב עם השליח גרינבלט. "אחר הצהריים היום אני אפגש שוב עם שליחו של הנשיא טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. אנחנו בתוך תהליך של הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות", פתח נתניהו את דבריו. "מוסכמת עלינו כמובן, לא רק על הצד האמריקאי".

"כמובן שהדבר הזה ייטיב עם מדינת ישראל לאחר שלא היינו בתהליכים האלה שנים ארוכות", הוסיף נתניהו והצהיר, "לתושבי עמונה אני חוזר ואומר: נתתי לכם התחייבות להקים יישוב חדש ואני אעמוד בהתחייבות הזאת".