אושר מינוי אבואב למנכ"ל משרד החינוך

שמואל אבואב יחליף את מיכל כהן, שכיהנה בתפקידה בארבע השנים האחרונות ולאחרונה הודיעה על סיום תפקידה.

חזקי ברוך , י"ח באדר תשע"ז

שמואל אבואב
שמואל אבואב
צילום: עצמי

הממשלה אישרה בישיבה היום (חמישי) את מינויו של שמואל אבואב לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך.

אבואב יחליף את מיכל כהן, שכיהנה בתפקידה בארבע השנים האחרונות ולאחרונה הודיעה על סיום תפקידה.

שמואל אבואב כיהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר קרן נאור (קרן חברתית-אזרחית), אשר מפעילה פרויקטים חברתיים רבים ומגוונים, בדגש עמוק על תחומי המאבק בקטל בדרכים, שיפור מצבה של אוכלוסיית הילדים והנוער בסיכון בישראל, וכן בליווי ובתמיכה לעיירות הפיתוח והפריפריה.

לאבואב ניסיון עשיר בתחום השירות הציבורי. הוא כיהן בתפקיד מנכ"ל משרד החינוך בשנים 2006-2007 וליווה את שיקום מערכת החינוך בצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה, וכן היה שותף בגיבושה של הרפורמה בבתי הספר היסודיים "אופק חדש".

לפני כן, כיהן אבואב בתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בשנים 2006-2005. במסגרת תפקידו עסק בתכנון, פיתוח ובניה של יחידות דיור, טיפול באוכלוסיות החלשות ובקידום הדיור הציבורי.

במשך 15 שנים כיהן אבואב כראש המועצה המקומית קריית טבעון. במהלך תקופה זו הביא לקידומו של היישוב והביא אותו להישגים חשובים ובעלי משמעות - בתחומי הפיתוח, הבינוי, החינוך והתרבות. על פעילותו בתפקיד זה זכה אבואב במשך תשע שנים ברציפות בפרס ניהול כספי תקין מטעם משרד הפנים.

לצד תפקידים אלה, כיהן אבואב כיו"ר ועדת המנכ"לים של משרדי ממשלה לטיפול בנושא יוצאי הקהילה האתיופית, יו"ר ועדת החינוך של השלטון המקומי, יו"ר המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה ויו"ר עמותת אל סם.

לאבואב תואר שני בתחום מנהל השלטון המקומי מטעם אוניברסיטת חיפה.