דוידל'ה בארי מגיב: הפרס איננו אישי

מנכ''ל עמותת אלע"ד שזכה בפרס ישראל על מפעל חיים, אמר כי "זהו צעד נוסף בחיבור של מדינת ישראל ועם ישראל למורשתו בירושלים''.

עדו בן פורת , י"ח באדר תשע"ז

דוד בארי
דוד בארי
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

דוידל'ה בארי, מנכ''ל עמותת אלע"ד וממחדשי ההתיישבות היהודית בעיר דוד, הגיב אחר הצהריים (חמישי) לזכייתו בפרס ישראל על מפעל חיים.

"לפני זמן קצר הודיע לי שר החינוך נפתלי בנט על החלטת ועדת פרס ישראל להעניק לי את הפרס על מפעל חיים", אמר בארי. ''הפרס שניתן לי היום איננו אישי, זהו צעד נוסף בחיבור של מדינת ישראל ועם ישראל למורשתו בירושלים''.

לדבריו, ''עיר דוד הולכת ומתפתחת וחודרת ללבבות בזכותה של חבורה יקרה שמלווה אותי כל השנים ובזכותם של מיליוני אוהבי ירושלים ותומכיה והפרס הזה הוא גם שלהם. נמשיך לפעול למענה של ירושלים".

שר החינוך נפתלי בנט אמר מוקדם יותר כי "שנת ה-50 לאיחודה המחודש של ירושלים היא הזדמנות מצוינת להוקיר טובה לדוד (דוידל'ה) בארי מגדולי בוני ירושלים בעת החדשה. שנים רבות חלמנו, התפללנו ושאפנו, לחזור אל העיר בה דוד חנה ולבנות אותה מחדש. דוד מביא את החלום לידי מעשה. בזכות דוד בארי מיליוני חיילים, סטודנטים ותלמידים נחשפים אל ההיסטוריה של ירושלים, כפי שלא יכלו לעשות זאת מעולם.

''דוד בארי, איש חזון ומעשה, קצין בסיירת מטכ"ל וביחידת דובדבן, איש ספרא וסייפא, ראוי לתודה שלנו על מפעל חייו, שהוא מפעל חיינו", הוסיף.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ברך על זכייתו של דוד בארי בפרס ישראל ואמר כי ״דוידל׳ה הוא שותף נאמן ומוביל לבניינה של ירושלים. איש חזון כמו שהוא איש מעשה. חושף נדבכים של היסטוריה יהודית ובונה על היסודות הללו עתיד מוצק בעיר הנצח. בשנת ה-50 לאיחודה של ירושלים אין ראוי ממנו''.