מחה על ערכים חינוכיים - ופוטר

חבר מועצת העיר הרצליה אלעד צדיקוב פוטר מהקואליציה ומתיק התרבות התורנית בשל התנגדותו להפצת ערכים אנטי-משפחתיים בגני הילדים.

גיל רונן , י"ח באדר תשע"ז

אלעד צדיקוב
אלעד צדיקוב
צילום באדיבות אלעד צדיקוב

חבר מועצת העיר הרצליה אלעד צדיקוב פוטר מהקואליציה ומתיק התרבות התורנית בשל התנגדותו להפצת ערכים אנטי-משפחתיים בגני הילדים.

צדיקוב כתב מכתב חריף לראש העיר, משה פדלון, בעקבות הכתבות בערוץ 7 על חדירת עמותת חוש"ן לפעילות הגנים במקומות שונים, כולל הרצליה.

צדיקוב – שהינו חבר מועצה מטעם סיעת גשר, המייצגת בעיקר בעלי תשובה – טען כלפי ראש העיר כי הוא הופך את מערכת החינוך בהרצליה "לראשונה בישראל שמנחילה ערכים של נטיות הפוכות כמודל נורמאלי ואפילו לחיקוי".

"בשם איזה ציבור", שאל, "הותרה בפניך הדרך להרעיל את מוחות ילדי גני הילדים שלנו ולהכניס את רוח הזימה והבלבול לנפשותיהם הרכות של בני ה-3,4,5 בהרצליה!? היותם משויכים לזרם החינוך הכללי לא מתיר לאף אחד לבלבל מושגי יסוד ערכיים ומסורתיים של בית ותא משפחתי".

העיר פדלון כתב במכתב התשובה לצדיקוב כי "מערכת החינוך בעירנו היא מהמתקדמות ומהנאורות ביותר במדינת ישראל. לא כך הוא מכתבך הרצוף באי דיוקים, בורות מדעית וערכית, פחד וחוסר הבנה של העידן בו אנו חיים. ייתכן ואם בתקופת ילדותך, מערכת החינוך הייתה שונה במקצת, במכתבך לא היה בלבול כה עמוק בין אמונות תפלות לבין עובדות".

הוא הוסיף:

בשנת 1920 הוכרה זכות ההצבעה לנשים בארצות הברית, בשנת 2001 סיימה טייסת הקרב הראשונה את קורס הטייס במדינת ישראל, מאז ועד היום הבין העולם הנאור שאין מניעה כי נשים יהיו גם במקצועות 'גברים', אין זה פוגע בנשיות, בתא המשפחתי או בחינוך העתידי - ההיפך הוא הנכון.

בישראל, כמו בכל העולם, מכירים בזכותו של אדם לבחור את בן או בת הזוג, וזאת ללא כל קשר למין, להקים תא משפחתי ולחיות חיים מכובדים ושווים.

נטייה מינית אינה מחלה חשוכת מרפא, אינה מדבקת ועל פי כל המחקרים גם אינה ניתנת לחינוך. מה שכן ניתן לחינוך הוא קבלת האדם כאדם, והיכולת להתבונן בשוני, בין אם הוא פיזי, נפשי או מיני, וזאת מבלי לבצע הכללות.

לצערי, גישתך היא זו שהביאה לא פעם לפגיעה בשונה תוך ניסיון להוקיעו במקום לקבלו, עד כדי פגיעה פיזית.

דבריך במכתבך, כמו גם בוועדה בה השתתפת בכנסת ישראל, נושאים אופי דיבתי ופוגעני בחלקם המדובר, ובעלי אופי מסית ומטעה בחלקם הכתוב.

בימים עברו הוקם משמר דתי מיוחד שפעל על מנת לפגוע בבנות לא חסודות ובבני אדם בעלי נטייה מינית הומוסקסואליות, והכל בצל חוק שבוטל בשנת 1988 (האוסר על יחסים הומוסקסואלים בישראל).

היה נכון אילו כחבר מועצת העיר הרצליה תעבור השתלמות חינוכית רחבה בנושא זכויות הפרט, מדעים וטבע האדם, קבלת השונה ושיטות חינוך, וזאת בכדי שגיבוב שטויות שכזה לא יעלה יותר על הכתב.

מערכת החינוך בעיר הרצליה תמשיך לחנך את ילדיה לאהוב ולקבל אחד את השני, לתמיכה הדדית ולשוויון זכויות מלא, הן בציבור הדתי והן בקהילות השונות, וזאת גם בנושא נשים.

איני רואה מקום לחבר מועצה בקואליציה המחזיק בדעות חשוכות מימי הביניים, כנגד נשים וקהילות שלמות, ועוד לשמש בתפקיד האחראי על התרבות התורנית.

לאור דבריך, ועד אשר תשכיל ותקבל את השונה ממך, וזאת על פי סמכותי, הנני מודיעך כי הנך משוחרר מתפקידך בקואליציה, וכמחזיק תיק התרבות התורנית.

בשולי הדברים אציין כי אני שומר לעצמי את הזכות לנקוט באמצעים משפטיים, ככל שיתבקשו, על דברי הדיבה והשקר שלך בכנסת ישראל.

בברכה,
משה פדלון
ראש העירייה

פדלון כיוון בדבריו גם לדברים שנשא צדיקוב בוועדת החינוך של הכנסת, שכללו ביקורת חריפה על עיריית הרצליה, ועל יחסה ליהדות האורתודוקסית.