הפועל י-ם בצעד לקראת אוהדיהם

אחרי האירוע האלים בו הוכו והוצאו בכוח אוהדי הירושלמים במשחק חצי הגמר הראשון בספרד מהאולם, הודיעו במועדון כי יחזירו את מלוא הכסף

נרי וייס , י"ח באדר תשע"ז

אורי אלון. צעד חסר תקדים
אורי אלון. צעד חסר תקדים
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

צעד חסר תקדים בכדורסל הישראלי והאירופי בכלל. אחרי המהומה בתחילת משחק חצי הגמר הראשון שהתקיים בוולנסיה שבספרד, הודיעו במועדון הירושלמי על מספר צעדים שיבצעו בכדי לפצות ולתגמל את אוהדיהם.

בעלי הקבוצה, אורי אלון, הודיע היום (חמישי) בחשבון הפייסבוק שלו כי יחזיר לכ-30 האוהדים שהוצאו מהאולם באלימות קשה על ידי השוטרים הספרדיים, את כל מלוא ההוצאות שלהם, סכום שנאמד בכ-500 יורו.

"אחרי שביררנו את כל העובדות, החלטנו להחזיר את מלוא הוצאות הנסיעה לאוהדים היקרים שלנו שהגיעו לוולנסיה", כתב אלון בחשבון הפייסבוק שלו. "לאור העובדות שהוצגו לי הבנתי כי האוהדים לא עשו שום דבר שהצדיק את מה שנעשה להם על ידי האבטחה המקומית".

לדבריו של הבעלים, "אין דבר יותר חשוב לקבוצה מהאוהדים שלה, לכן הנחתי בנוסף להחזר הכספי, את ראשי הקבוצה לדאוג לסידורי ישיבה טובים יותר במשחקי חוץ בעתיד. אין דבר שאני יותר רוצה מלחזור לוולנסיה שבוע הבא ולחגוג עלייה במגרש שלהם", כתב אלון.

כזכור, המשטרה הספרדית המקומית טענה כי אוהדי הקבוצה הירושלמית התפרעו ושברו כיסאות ולכן הוחלט להוציא אותם מהאולם. מצד שני טענו האוהדים האדומים כי לא עשו דבר וכי כל חטאם היה שהם ישראלים.

גם מנכ"ל הקבוצה, גיא הראל שביקורת רבה נשמעה כלפיו אמר כי "האוהדים זה הנכס הכי חשוב שלנו וצריך לשמור עליהם. אם מישהו נפגע, גם אם אנחנו לא אחראים, אנחנו מרגישים מחוייבים כלפיו, זה המינימום שאנחנו יכולים לתת להם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il