סיום המשבר: ראשי התאגיד יודחו

מסתמנת פשרה שתאפשר את סיום המשבר בקואליציה: שידורי התאגיד יפתחו במועד, אך מנגד יוטל עליו פיקוח פוליטי מוגבר וראשיו יודחו.

ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ז

המשבר יפתר? ביטן ובנט
המשבר יפתר? ביטן ובנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החינוך נפתלי בנט אמר הבוקר (שני) בראיון לקול ישראל כי כל הצדדים מעוניינים בסיום רגוע למשבר בקואליציה וכי הוא מאד אופטימי.

בנט הוסיף וציין כי הוא משוכנע שראש הממשלה בנימין נתניהו לא ירצה להביא את מדינת ישראל לבחירות מוקדמות.

בהמשך הראיון הסביר בנט את ההסדר המסתמן בין ראש הממשלה לשר האוצר, לפיו התאגיד יחל את שידוריו אך מנגד יוקם מנגנון פיקוח או מועצת על שתפקח על כל כלי התקשורת.

נציין כי על פי דיווחים שונים בתקשורת, הפשרה כוללת את הדחת ראשי התאגיד, היו"ר גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ, וכן הידוק ניכר במנגנון הפיקוח על התאגיד, שישולב עם חוק "ברית המועצות".

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), אשר היה זה שהצית את המשבר המחודש במוצאי השבת האחרונה, העריך אף הוא הבוקר כי משבר התאגיד יסתיים ביממה הקרובה.

"המשבר יסתיים. בחירות לא יהיו על העניין הזה, אבל כן יהיו בחירות אם הליכוד לא יוכל להשפיע כמו שהוא חושב שהוא יכול להשפיע", אמר ביטן בראיון לערוץ 10.

אמש נפגשו השר יריב לוין ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בניסיון לסיים את המשבר בקואליציה סביב הקמת תאגיד השידור הציבורי. הצדדים דיווחו על אווירה טובה ורצון משותף לפתור את המשבר.טוען....