דרישה: לחקור מוכתרים בחשד להונאה

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קנג, טוען כי מוכתר במזרח העיר ניפק לערבים אישורי בעלות כוזבים על קרקע של יהודים.

אלירן אהרון , כ"ב באדר תשע"ז

דורש. קינג
דורש. קינג
צילום: אלירן אהרון

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, תוקף את התנהלותה של הועדה המחוזית ירושלים, "בזמן שהועדה שמחוזית מקשה על יהודים לבנות על הקרקעות היא מאפשר לערבים בניה על קרקע יהודית גזולה".

קינג מספר כי בשנות ה-20 של המאה הקודמת רכשו יהודים ציונים עשרות דונמים כחלק מצפייתם לבניין הארץ ולהיות שותפים לתהליך שיבת ציון. לצערם הרב, שטחם נכבש על ידי הירדנים ועם איחודה של העיר, מצאו שהקרקע בבעלותם מצויה בקרבת השכונה הערבית בית צפפא. מדובר בשטח הנמצא בין כביש בגין לבין ה'ארנה'.

לטעת קינג, בחודשים האחרונים התברר לו כי הועדה המחוזית אישרה לשני ערבים מבית צפאפא להגיש תכנית בניין עיר לכ-100 יחידות דיור על אותן קרקעות השייכות ליהודים. לטענתו, מדובר בשטח הרשום בטאבו על שם יהודים שלא יודעים מה נעשה בשטחם.

קינג פנה בנושא למשרד המשפטים למשרד האוצר וגם ליועץ המשפטי לממשלה, "הגיע הזמן שהמשטרה תעמיד לדין את המוכתרים שנתנו יד להליך גזילת הקרקע, וכן את היזמים הערבים שמנסים לעשות עסקים על חשבון קרקעות היהודים".

"עצוב מאד שהועדה המחוזית, שמקפיאה את הבניה ליהודים בירושלים ושלא מאפשרת ליהודים לבנות על קרקעותיהם, מאפשרת לערבים לקדם תכניות על קרקעות לא להם".

קינג מציין כי התופעה של אישורי בעלות פיקטיביים על קרקעות הניתנים על ידי מוכתרים ממזרח ירושלים היא תופעה נפוצה, "כולם מפסידים מהסיפור, כולל ערבים וכנסיות, וכמובן יהודים".

אישור הבעלות האותנטי
צילום: אריה קינג
אאישור הבעלות שניפק המוכתר
צילום: אריה קינג