בנט: תבוצע ביקורת מחודשת בישיבות

לאחר שנטען כי פקחי משרד החינוך ביצעו ביקורות במוסדות חינוך בחג הפורים, בו לא מתקיימים לימודים, הבהיר בנט כי תבוצע ביקורת חוזרת.

מיכל לוי , כ"ב באדר תשע"ז

תקלה. נפתלי בנט
תקלה. נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

טעות לעולם חוזרת: לאחר שנטען כי פקחים ממשרד החינוך ביצעו ביקורות במוסדות חינוך חרדיים במהלך ימי חג הפורים בהם לא מתקיימים לימודים, הבהיר שר החינוך נפתלי בנט כי תבוצע ביקורת חוזרת באותם מוסדות.

"היתה תקלה בימי הפורים במסגרת ביקור פקחי המשרד בישיבות", הודה הבוקר (שני) שר החינוך בנט בראיון לרדיו החרדי 'קול חי', "תבוצע ביקורת מחודשת", הבטיח.

במקביל דורשים החרדים ממשרד החינוך להקים 'וועדת רישוי' לבחינת רישיונות למוסדות חינוך כפי שהובטח להם בהסכם הקואליציוני.

בשבוע שעבר הבהירה סיעת יהדות התורה לשר יריב לוין המקשר בין הממשלה לכנסת וליו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי לא תצביע עם הקואליציה השבוע אלא אם תוקם 'וועדת רישוי'.

ביהדות התורה מצביעים על סעיף 55 בהסכם הקואליציוני הקובע כי תוקם ועדת רישוי וביורוקרטיה שתעסוק בהליך הרישוי של מוסדות החינוך.

בסיעה החרדית מסבירים כי הדרישות השונות שמציב משרד החינוך בפני המוסדות לצורך מתן אישורים ורישיונות, יחד עם הבירוקרטיה, מקשה על פעילותם של מוסדות החינוך. "לא פעם הסדרת האישורים כרוכה בהוצאות כספיות כבדות, על אף שחלק גדול מהתנאים והפרוצדורות שצריכים מוסדות החינוך לעבור, משוללים כל היגיון", אמרו.