'עובדי התאגיד מזוהים עם שמאל קיצוני'

השר איוב קרא מקווה ששר האוצר כחלון יירד מהעץ, כלשונו ויסכים לביטול התאגיד, "אם יהיו בחירות זה יהיה באשמתו".

בני טוקר , כ"ג באדר תשע"ז

אולפני תאגיד השידור הציבורי
אולפני תאגיד השידור הציבורי
צילום: Miriam Alster/FLASH90טוען....

השר איוב קרא מקווה שלא יהיו בחירות, "אף אחד לא רוצה בחירות לדעתי לא תהיה ממשלה לאומית יותר טובה מזו, איש לא יכול לצפות אם יהיו בחירות מה יהיה והיום יש לנו ממשלה טובה מתפקדת טוב מדינית חברתית וכלכלית, וזה צריך להילקח בחשבון על ידי כל חברי הקואליציה".

לדבריו אם יהיו בחירות זה יהיה באשמת השר כחלון, "בהסכמים הקואליציוניים נכתב שבענייני תקשורת כל הקואליציה תתיישר לפי הליכוד וזה לא נעשה. התאגיד נולד על ידי לפיד ועל ידי כל אלה שאין להם חמלה על רשות השידור. נתניהו הוא זה שהולך כאן לכיוון החמלה. ואם ימצא פתרון למשבר והסיכוי לדעתי גדול יותר מבחירות מה טוב, ואם לא הם אלה שיפסידו כי הם אלה שהביאו להקדמת הבחירות. אני מאמין שכחלון בעצמו לא רוצה בחירות זה לא טוב הסקרים לא מחמיאים לו, ולכן להערכתי הוא מחפש דרך לסגת מהעניין של התאגיד".

השר קרא סבור שמוטב שהתאגיד ייסגר, "כולם מבינים היום שזה גוף יותר בזבזני מרשות השידור ושסתם זורקים 1500 עובדים לרחוב ובתאגיד אין לאף אחד שליטה מה קורה. אבל הדבר הכי בעייתי שנקלטו שם עובדים שמזוהים עם השמאל הקיצוני לכן קצת אובייקטיביות מקצועית לא תזיק".

לדבריו אפשר עוד להחזיר את הגלגל אחורנית, "אנחנו יכולים בתוך יום אחד לעשות חקיקה חדשה לתקן את החוק עכשיו, רק צריך רצון וכיוון להתפשר. אני מעריך שהצוותים יושבים על זה ועובדים על זה ומאמין שאף אחד לא רוצה בחירות".