הרצוג: התנהלות נתניהו לא רציונלית

הרצוג קרא בישיבת הסיעה להחלפת נתניהו ותקף את לפיד: "צריך להחליט האם הוא פועל מתוך אינטרס אישי או מתוך אינטרס לאומי".

חזקי ברוך , כ"ב באדר תשע"ז

אובססיה. הרצוג
אובססיה. הרצוג
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, פתח בצהריים (שני) את ישיבת סיעתו בהתייחסות למשבר הקואליציוני שפרץ סביב סוגיית התאגיד.

"התנהלות נתניהו בימים האחרונים היא לא רציונלית ולא פרופורציונאלית", פתח הרצוג, "בדרום מפגיזים בצפון מפציצים ובירושלים רק קבינט התקשורת של נתניהו עובד".

"האובססיה של נתניהו לתקשורת, הלחץ האמריקני וחקירותיו מכתיבים את הטון", טען הרצוג. "עובדי רשות השידור לא מעניינים את נתניהו. הם היו כלי בשבילו כדי להסית נגדם בבחירות האחרונות כשכינה אותם מחבלי חמאס והם כלי בשבילו למניפולציות הפוליטיות שלו. המערכת הפוליטית והציבור מאסו בראש ממשלה שפועל על פי קריזות".

לדברי הרצוג, "בימים האחרונים אני שוקד על בניית גוש ציוני, מרכזי, רציונלי, גדול שיחליף את נתניהו בבחירות או בתוך הכנסת הנוכחית. אני מציע לספקנים והציניקנים מבית ומחוץ להמתין ולראות. הבלתי צפוי בפוליטיקה הישראלית גדול מהצפוי".

הרצוג תקף את לפיד המסרב לאפשר את החלפת הממשלה ללא בחירות, "יאיר לפיד שיזם את הרעיון של אי האמון הקונסטרוקטיבי וזה מופיע במצע, צריך להחליט האם הוא פועל מתוך אינטרס אישי או מתוך אינטרס לאומי. הוא לא יוכל שלא להצטרף להצעת אי אמון כזו אם תגיע".

בהמשך התייחס הרצוג לדרישתו מהיועמ"ש למנוע מנתניהו לעסוק בנושא התקשורת, "הבוקר פניתי במכתב רשמי ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה, בדרישה להתערבותם המידית, לקביעת הגבלות על ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן אישי, בכל הקשור לתחום התקשורת במדינת ישראל ולהורות לנתניהו לחדול מכל עיסוק בתקשורת עד לגיבוש ההגבלות, זאת לאור מעורבותו הבוטה והגסה בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור. במידה ולא יופעלו הגבלות על ראש הממשלה, אפעל להרחקתו של ראש הממשלה מכל עיסוק בתקשורת על ידי הפעלת כל האמצעים הדמוקרטיים שבידי, כולל פנייה לבג"ץ".

"המבחן שלי ושלנו הוא הגנה על חופש הבעת הדעה והצלת הדמוקרטיה, עצמאות התאגיד וכמובן סיוע ותמיכה מרביים לעובדי רשות השידור. אסור לידידי משה כחלון להתקפל ואני שב וקורא לו לפרוש לאלתר מן הקואליציה ולחבור למהלך בזק של ממשלה אחרת", חתם הרצוג.