העילה להפגנות: מעצר עריקים חרדים

מאות מפגינים ניסו להפר את הסדר וחסמו לסירוגין כבישים בירושלים ובאזור צומת בית דגן. המשטרה עצרה עשרים מתפרעים.

מיכל לוי , כ"ב באדר תשע"ז | עודכן: 19:21

שוטרים מפנים את אחד המפגינים בירושלים, אחר הצהריים
שוטרים מפנים את אחד המפגינים בירושלים, אחר הצהריים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90טוען....

מחאת החרדים בשל מעצר עריקים מתגברת. עשרות מחברי 'הפלג הירושלמי' בציבור הליטאי-חרדי הפגינו בשעה האחרונה (שני) במספר מוקדים בירושלים, באזור צומת בית דגן ובצומת מסמיה.

במהלך הערב הצטרפו גם מאות מפגינים מטעם 'העדה החרדית' והם חוסמים את כיכר השבת בעיר ומקיימים משמרת מחאה נוספת ברחוב שרי ישראל בניסיון לחסום אותו לתנועה. חלק מהמפגינים אף יידו אבנים והשליכו חפצים לעבר השוטרים. שוטרת אחת נפגעה בידה ופונתה לקבלת טיפול רפואי.

עד כה נעצרו 20 מפגינים שהפרו הסדר הציבורי ותקפו שוטרים ברחבי ירושלים.

ב'פלג הירושלמי' מבהירים כי ההפגנות נערכות במחאה על מעצרם של שלושה עריקים שסירבו להתייצב לחתום בלשכת הגיוס, ביניהם אברהם פטרוב, בנו של אחד מעסקני הפלג הירושלמי ואברך נוסף מבית שמש שנעצר בליל אמש על ידי המשטרה הצבאית.

המפגינים חסמו את נתיבי הרכבת הקלה בסמוך לתחנה המרכזית בירושלים. כוחות משמר הגבול שהגיעו למקום פינו את המפגינים מפסי הרכבת. ברחוב יפו חסמו כמה עשרות מפגינים את הכביש לסירוגין והמשטרה עצרה ארבעה מהם.

עשרות מפגינים הגיעו אף לצומת גינות סחרוב, כשחלקם הפרו את הסדר וניסו לחסום הכביש. המשטרה עצרה שלושה מפגינים שחסמו את הכביש ולא נענו להוראות השוטרים.

מוקדם יותר כביש 1 לכיוון ירושלים נחסם לתנועה במחלף הראל לאחר שמפגינים ניסו לעצור את התנועה. כעבור זמן קצר נפתח הכביש שוב.

בשעה האחרונה נחסם כביש 412 לתנועה משני הכיוונים בין צומת בית דגן ליישוב עצמו. המפגינים פוזרו על ידי המשטרה.

גם בצומת מסמיה, הפגינו כמה עשרות חרדים אך המשטרה לא איפשרה להם לחסום את הכביש.