אושר סופית: עוד שבוע לחופשת הלידה

החוק החדש, אותו יזמה ח"כ רחל עזריה, גם מקצר משלושה שבועות לשבוע התקופה המינימלית שאותה יכול לקחת האב מתוך חופשת הלידה המשותפת.

חזקי ברוך , כ"ג באדר תשע"ז

דואגים להורים לילדים קטנים. עזריה
דואגים להורים לילדים קטנים. עזריה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הצעת החוק לרפורמה בתקופת הלידה וההורות של ח"כ רחל עזריה אושרה היום (שלישי) במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית.

במסגרת הרפורמה תינתן תוספת של שבוע לחופשת ההורות בתשלום לבני הזוג: חמישה עשר שבועות לאמא או שבוע משותף לשני ההורים בכל שלב של התקופה. החוק יחול על מי שילדה החל מה-1 לינואר 2017.

בנוסף תקוצר משלושה שבועות לשבוע התקופה המינימלית שאותה יכול לקחת האב מתוך חופשת הלידה המשותפת.

שר האוצר משה כחלון בירך על אישור החוק, "אנחנו ממשיכים במאבק על שיפור רמת החיים של הדור הצעיר, ההורים והאזרח העובד בישראל".

יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה (כולנו), הודתה לשר האוצר, "הרפורמה פורצת דרך ומהווה בשורה של ממש לתא המשפחתי בישראל. מרגע ששר האוצר משה כחלון הקצה לכך תקציב, היה חשוב להעביר את החוק כמה שיותר מהר כדי שהאימהות והמשפחות יוכלו ליהנות משבוע נוסף, והחוק חל על כל מי שילדה החל מה-1 לינואר".

לדבריה, "הארכת חופשת הלידה והאפשרות לאבות לקחת חלק בתקופה הזו במקביל זהו שינוי היסטורי. אנחנו דואגים כאן להורים לילדים קטנים, אוכלוסייה שאינה מיוצגת מספיק בכנסת. זה חלק ממהלך כולל של מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון לסייע לזוגות הצעירים ולהתאים את שוק העבודה לגידול ילדים. הרפורמה תאפשר יותר זמן לתינוק עם הוריו ותהווה תמיכה חיונית למשפחה בתקופה הרגישה שלאחר הלידה".