5 נקודות לכספי במשחק החזרה שלו

אחרי שהחלים מהפציעה, חזר הלילה עומרי כספי לשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם. קלע 5 נקודות ב-22 דקות בהפסד קבוצתו לסן אנטוניו

נרי וייס , כ"ד באדר תשע"ז

כספי במדי הנבחרת. בכורה פושרת
כספי במדי הנבחרת. בכורה פושרת
צילום: האתר הרשמי של פיב"א

שמונה משחקים נערכו הלילה (בין שלישי לרביעי) ב-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם. את עיקר הפוקוס הישראלי קיבלה מינסוטה, קבוצתו החדשה והחמישית בקריירת המשחק של עומרי כספי, הישראלי היחידי בליגה הטובה בעולם.

חודש קשה עבר על כספי, חודש שכלל חתימה מפתיעה בניו אורלינס באחת מהעסקאות הגדולות ביותר בכדורסל האמריקאי השנה, פציעה בידו כבר במשחקו הראשון ושחרור מסגל הקבוצה.

כמעט חודש אחרי שנפצע ושוחרר מניו אורלינס, חתם שלשום כספי שהתאושש מהפציעה בקבוצת מינסוטה טימברוולבס, וכבר הלילה ערך זה את הופעת הבכורה שלו במדי ה'זאבים'.

מינסוטה אמנם מחזיקה בסגל מבטיח אך צעיר למדי וחסר ניסיון, וכשהיא ממוקמת במקום ה-12, נראה שסיכוייה להעפיל לפלייאוף ה-NBA אפסיים עד לא קיימים.

בחירתו של כספי לחתום דווקא במינסוטה הגיעה בעיקר בשל העובדה כי כספי יהיה שחקן חופשי בקיץ, ובמינסוטה החסרה יקבל זה מספר רב של דקות משחק בדרך לקבל חוזה גבוה בקיץ ולחזור לקבוצות הצמרת של הליגה.

כבר הלילה אפשר היה לראות כמה במינסוטה בונים על כספי הישראלי, כשזה קיבל כבר במשחקו הראשון במדי הקבוצה לא פחות מ-22 דקות משחק, בהן קלע רק 5 נקודות. משמעות הדבר היא כי מאמן הזאבים, טום תיבודו בונה על כספי ונראה שהפעם הישראלי בחר נכון.

כספי אמנם לא פתח בחמישייה, אך נכנס כבר במהלך הרבע הראשון, זאת לקול תשואות הקהל הביתי, וכבר במהלכו הראשון הוריד כדור חוזר וסחף את קבוצתו ליתרון על פני סן אנטוניו החזקה.

רק במהלך הרבע השני קלע כספי את נקודותיו הראשונות במדי מינסוטה, ו-20 שניות למחצית הוא צלף שלשה שקבעה יתרון בן 12 נקודות לזכות מינסוטה שהקפיצה את האוהדים לשמיים.

במחצית השניה השתלטה סן אנטוניו על המשחק, ולבסוף אף ניצחה את כספי ומינסוטה במשחק הבכורה שלו בתוצאה 100:93. הפסד רביעי ברציפות לקבוצתו של כספי, הראשון איתו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il