תערוכה חדשה: "ארבע עיניים"

התערוכה "ארבע עיניים" של כורש והדטי ונטליה רובלין היא מחווה לפטר מירום צלם הטבע המיתולוגי

קובי פינקלר , כ"ד באדר תשע"ז

בארבע עיניים
בארבע עיניים
צילום: יחצ

התערוכה החדשה, "ארבע עיניים" של כורש והדטי ונטליה רובלין היא מחווה לפטר מירום צלם הטבע המיתולוגי שעלה מגרמניה ב-1938 וידוע בעיקר בעבודותיו ובספרו "שירת האגם הגווע".

ספר זה של פטר מירום היווה דחף חזק לכורש ולנטליה לצאת למסעות רבים על גדות אגמון החולה בניסיון לבחון את מצבו של האגם ולהתבונן במהלך השיקומי המתחולל לו לאיטו. כורש ונטליה מקווים לייצר לו- בצילומיהם- סוף טוב יותר מזה שבספרו של פטר מירום.

צילום בטבע הוא מהלך ארוך ומורכב המצריך שעות ארוכות של המתנה, של דריכות, של דיוק, של מקצוענות ושל מזל.

הישיבה שלהם זה לצד זה מייצרת לכאורה פריימים דומים. אך במבט בוחן לכל אחד יש חותמת אישית שאי אפשר לפספס. לכל אחד יש את המנגנון המפעיל את ייחודיות המבט והפרשנות על הסצנה המתחוללת לה: מרתקת, אכזרית, רומנטית, דרמטית מרפררת ,פוסט מודרניסטית.

כורש והדטי, מוכר היטב לכל סצנת הצילום בישראל: האמנותי, התיעודי והפרסומי. כורש מהווה דמות מפתח מסקרנת ואניגמטית בסיפור של הצילום הישראלי כבר יותר מחמישים שנה.

אהבתו לצילום על תחומיו השונים (ארכיוניות צילום תת ימי ועוד...) הייתה מוסתרת מן העין הציבורית....המפגש עם כורש צלם הטבע הינו מפגש מרגש השופע אהבה והתרגשות.

כורש עלה לארץ ב1983 מטהראן איראן. נטליה רובלין, נולדה בסנט פטרסבורג בברית המועצות וטבע, היא אחת האהבות הגדולות שלה מאז שהיא זוכרת את עצמה. העגורים הינם מקור השראה ויצירה. מבחינתה צילום אינו מקצוע אלא דרך החיים ואמצעי לתקשורת.

התערוכה פתוחה לקהל מים א'-ה', 18:00-10:00 כתובת: המכללה האקדמית הדסה, רחוב הנביאים 37, ירושלים. טלפון: 6291950 -02 סגור בפסח וחול המועד.