השר אזולאי: נסייע לבית הכנסת שנשרף

"משרד הדתות יעשה כל שביכולתו כדי לסייע לבית הכנסת במושב פורת שנשרף בעקבות הפיצוץ שאירע במפעל הזיקוקין במושב", הבהיר השר אזולאי.

חיים לב , כ"ד באדר תשע"ז

דוד אזולאי
דוד אזולאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס) הבהיר היום (ד') כי משרד הדתות יעשה כל שביכולתו כדי לסייע לבית הכנסת במושב פורת שנשרף בעקבות הפיצוץ שאירע בשבוע שעבר במפעל הזיקוקין במושב.

"לא קיבלנו שום פנייה. יחד עם זה, אני אומר לך, ברגע שתגיע פנייה נבדוק את זה בצורה ראויה, כי אני חושב שאי-אפשר להפקיר בית-כנסת שנשרף. נעשה הכול על מנת לסייע לו", אמר אזולאי לח"כ יצחק ווקנין (ש"ס) ששאל אותו על כך במליאת הכנסת במסגרת שעת שאילתות.

בדבריו הסביר ח"כ ווקנין כי מדובר במועצה אזורית שאין לה מועצה דתית ולכן היא נשענת על כספי הרשות המקומית. "אני חושב שאפשר למצוא איזה מסלול לסייע למועצה האזורית והיא זו שתסייע לאותם יישובים שבתחום שיפוטה. אין דרך אחרת. אני חושב שחייבים למצוא פתרון שכן בכל זאת, מדובר ב'מקדש מעט' ובדרך כלל במושבים האלו יש בית-כנסת אחד בלבד".

השר אזולאי הגיב ואמר כי "אנחנו בהחלט נסייע גם שם, ונמליץ לאותה רשות מקומית למצוא את הדרך יחד אתנו לסייע לבית-הכנסת. לכן, מה שאני מבקש הוא שיפנו אלינו על מנת לקבל סיוע".