תיעוד: רגעי הדריסה בלונדון

בפיגוע הדריסה בלונדון נרצחו שני אזרחים ושוטר. בתיעוד שפורסם הלילה נראה הרכב מאיץ בנסיעה על המדרכה שעל גשר ווסטמינסטר.

ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ז

פיגוע דריסה בלונדון
פיגוע דריסה בלונדון
צילום: רויטרס

שני אזרחים ושוטר נרצחו אתמול במתקפת הטרור בלב לונדון. בפיגוע נפצעו בנוסף 40 בני אדם.

המחבל נהרג לאחר שנורה על ידי כוחות הביטחון. בתיעוד שפורסם הלילה נראה הרכב מאיץ בנסיעה על המדרכה שעל גשר ווסטמינסטר.

כוחות המשטרה פשטו על מלון בבירמינגהם בבריטניה, וסגרו חלק מהעיר למשך כשעתיים, באזור הכתובת ממנה על פי החשד שכר המחבל את הרכב אתו ביצע את פיגוע הדריסה אתמול. טרם נמסרה הודעה רשמית מהמשטרה על אופי הפעילות.

במשטרת לונדון קראו לאזרחים להימנע מהגעה למקומות הומי אדם. לאחר פיגוע הדריסה סמוך לבניין הפרלמנט (ארמון ווסטמינסטר) נחסם האזור מסביב לבניין במרכז לונדון, והוטל עוצר על בניין הפרלמנט למשך כמה שעות.

מארק ראולי, מנהל היחידה ללוחמה בטרור במשטרת בריטניה, מסר כי ההערכה היא שהמניע למתקפה סמוך לבניין הפרלמנט הוא טרור איסלאמי. ראולי ציין כי המשטרה מאמינה שהיא יודעת את זהותו של המחבל, אך לא מסר פרטים נוספים.

תרזה מיי, אתמול
Reuters

ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, התייחסה אתמול לפיגוע הדריסה ואמרה כי "מדובר במתקפה חולנית, לבנו עם הקרבנות ומשפחותיהם. מיקום המתקפה לא היה מקרי - המחבל בחר לתקוף בלב עיר הבירה, שבה חוגגים את ערכי החירות, הדמוקרטיה וחופש הביטוי".

שר החוץ של בריטניה, בוריס ג'ונסון, גינה את הפיגוע הקשה. "שובר לב, זוהי אינה מתקפת הטרור הראשונה בלונדון וגם לא תהיה האחרונה. עם זאת, הערכים שלנו ינצחו", כתב ג'ונסון בטוויטר.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שוחח הלילה עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בעקבות הפיגוע. "הבעתי את תנחומיי בפני מיי על הפיגוע", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "היא אישה חזקה והיא מסתדרת טוב מאוד".

מגדל אייפל הוחשך הלילה לאות הזדהות עם בריטניה, בעקבות פגיעת הדריסה מחוץ לבניין הפרלמנט. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הציע את תמיכת ארצו לבריטניה.

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס