ליברליזם סותם פיות

העיסוק בשאלה מי ראוי להופיע בפני חיילי צה"ל ולחנך אותם ומי איננו ראוי - נוטף צביעות מראשיתו ועד אחריתו. דעה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באדר תשע"ז

"בצה"ל חוששים מהמוטיבציה שלנו". הרב יגאל לוינשטיין בכנס 'ציון וירושלים'
"בצה"ל חוששים מהמוטיבציה שלנו". הרב יגאל לוינשטיין בכנס 'ציון וירושלים'
צילום: יח"צ ליב"ה

1. בשנת 2017 עבירות השיח הכי חמורות בספר החוקים הבלתי כתוב של מדינת ישראל הן עבירות הביטוי נגד "אתרוגי" הליברליזם הקדוש.

בשנת 2017 מותר להשמיץ ולגדף מתנחלים, מותר להטיל רפש ללא הגבלה בחרדים, והכללות מעליבות על גברים הן לגמרי בתוך גבולות החוק.

אך מי שיעז להגיד מילה על "אתרוגי השיח" של הליברליזם, להט"בים, נשים ובני מיעוטים אתניים יודר מהשיח באופן מיידי ויוקע על עמוד הקלון בכיכר העיר.

2. לא אהבתי את דבריו של הרב יגאל לוינשטיין בשני הסיבובים שלהם. לא את "נאום הסוטים", ולא את "נאום הלוחמות". שניהם היו מנוסחים באופן שלא הייתי רוצה לשמוע רב בישראל.

האמת היא שחוסר הנחת שלי מהרב לוינשטיין ולא רק ממנו לא התחיל שם. אם יורשה לי להעיד על עצמי, עוד קודם לכן המכינה הקדם צבאית בעלי ויתר "מכינות הקו" לא היו מאוד לרוחי.

המיליטריזם המוחצן, ההערצה לצבאיות ולכל מה שהיא משדרת יחד איתה, הקו החינוכי הרוחני ועוד כמה מהדברים שקורים במקומות הללו, אף פעם לא היו חביבים עלי.

3. אלא שכידוע, המכינות הקדם צבאיות התחילו אמנם במכינות הקו, אך ממש לא מסתיימות שם.

אני, אם יורשה לי, גם מאוד לא אוהב את החינוך שנותנות חלק מהמכינות הקדם צבאיות החילוניות לחניכיהן, חינוך ברוח השמאל הקיצוני מאוד בישראל.

עבור מי ששכח זה הזמן להזכיר את חוברת העדויות שנערכה במכינה באורנים בשנת 2009 והפכה לחלק ממסע ההסברה של ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" באותם ימים.

המכינה באורנים, אגב, לא לבד. חינוך ערכי שמאלי-קיצוני מאפיין כמה וכמה מכינות. העובדה שהתבטאויותיהם של אנשי אותן מכינות לא עוררו עד היום סערה ציבורית קשורה רק לעובדה שהם לא יצאו נגד אתרוגי השיח.

4. זוכרים את ההחלטה שהתקבלה בצה"ל לאסור על הרב יעקב יוסף זצ"ל להרצות בפני חיילים עקב התבטאויות לא ראויות? הרי נפשם הרכה של החיילים יכולה היתה להיפגע מהרצאות שכאלו, נכון?

בטח תשמחו לשמוע שלעומתו עו"ד מיכאל ספרד, איש ארגון השמאל הקיצוני "יש דין" וסרבן שירות בעברו האישי, מרצה גם מרצה בפני קציני צה"ל במכללה לפיקוד ומטה.

למרות שהדבר נחשף כבר לפני למעלה משנה, עו"ד ספרד עודנו מרצה כפעם בפעם בפני הקצינים הבכירים ואין פוצה פה ומצפצף.

5. מתברר שבישראל 2017 יש מי שמותר לו להגיד מה שהוא רוצה, כולל לפגוע מילולית בחיילי צה"ל, ויש מי שאסור לו. יש מי שמותר לסתום לו את הפה ויש מי שאסור לסתום להם את הפה.

הזימון לשימוע שהוציא אתמול מנכ"ל משרד הביטחון לראשי המכינה בעלי בעקבות דבריו של הרב יגאל לוינשטיין הוא מופע מרהיב של ליברליזם סותם פיות. רוחות הליברליזם המקארתיסטי השתלטו, כך מסתבר, גם על משרד הביטחון, ועיוותו לחלוטין את מערכת הערכים המובילה אותו.

אפשר רק להתנחם מעט בכך שמופע הצביעות של שר הביטחון, שמנסה לקושש כמה קולות מהמרכז הפוליטי על ידי מלחמה במכינה בעלי, יפגע בסופו של דבר בעיקר בו.