מאסר לאם שמנעה מהגרוש את זמן ההורות

גרושה ברחובות נשלחה לחצי שנה בכלא משום שמנעה מבעלה לשעבר לקחת את בתם אליו בימי ההורות שלו. אם מנכרת אחרת נעצרה בירושלים.

גיל רונן , כ"ו באדר תשע"ז

כלא. אלוסטרציה
כלא. אלוסטרציה
צילום: אייסטוק

בית המשפט ברחובות שלח אתמול (רביעי) לחצי שנת מאסר בפועל אם אשר מנעה מהגרוש שלה את זמני ההורות שלו עם בתם המשותפת, במספר רב של פעמים.

כך דיווח אתר BE106 ברחובות.

לטענת האם, היא חששה לשלום הילדה, בת השנתיים וחצי, ולכן מנעה מאביה לקחת אותה אליו. על פי כתב האישום, הסדרי ההורות של הבת היו ברורים ביותר, כשהאב לוקח אותה פעמיים בשבוע מהגן, בשעות אחר הצהריים, ומחזיר אותה לבית אמה.

ואולם, האם דאגה לקחת את הבת מהגן בשעה מוקדמת יותר באותם ימים, ואף הורתה לגננת שלא למסור את הילדה לאביה. לאורך כל אותו זמן, הוזהרה האם שהיא מפרה צו שופט, אולם היא חזרה על מעשיה, ואף העבירה את בתה לגן ילדים חדש, מבלי ליידע את הגרוש שלה.

"זהו כתב אישום חמור, המלמד על הפרות חוזרות ונשנות של צווי בית משפט, שהמשמעות המעשית היא פגיעה בזכותו של האב לראות את בתו, לקיים את הסדרי הראיה, וגם פגיעה בבת עצמה", אמר השופט בגזר הדין, ודחה את טיעוניה של האם לפגיעה אפשרית בבתה.

גם לאחר שהורשעה בעבירה של הפרת הוראה חוקית, המשיכה האם לדבוק בעמדתה, ולמרות שהוצע לה עונש של עבודות שירות, היא לא הסכימה לכך, בין היתר בטענה שהיא צריכה לטפל בבתה. לאור זאת, הטיל עליה בית המשפט חצי שנת מאסר בפועל, בנוסף לעוד חצי שנה על תנאי.

מעצר לילי לאם ירושלמית

עוד דווח אתמול כי משטרת ירושלים עצרה אישה גרושה שמנעה מהגרוש שלה לפגוש את ילדיהם המשותפים, למרות הוראת בית המשפט. בגלי צה"ל דווח כי היא העבירה את הלילה במעצר, בזמן ששלושת הילדים נשארו בבית יחד עם ידיד של האם, שהובהל למקום במיוחד בניידת משטרה.

האם הגרושה הפרה מספר פעמים את הסדרי הראייה של הילדים ולא נתנה לבעלה לראות אותם, והוא התלונן על כך במשטרה. בית המשפט קבע כי יש לעכב אותה לחקירה.

האם הוחזקה בתחנה כל הלילה ורק בבוקר הובאה בפני שופטת בית משפט השלום בירושלים, שמתחה ביקורת על המשטרה ואמרה כי מעצרה של האם פגע בשלושת ילדיה והיה מיותר. "היה ניתן", אמרה השופטת, "לעכב אותה לחקירה ולשחרר מיד לאחר מכן".

ממשטרת ישראל נמסר כי "החשודה זומנה לחקירה במשטרה בעקבות תלונה שהוגשה בגין הפרת הוראה חוקית, אולם בחרה שלא להתייצב לחקירה ועל כן נעצרה. אין כל ספק שאילמלי סירבה להגיע לחקירה בכוחות עצמה כמתחייב על פי חוק, ניתן היה למנוע את מעצרה מלכתחילה. בסיום חקירתה, ולאור העובדה שמדובר בתלונה חמישית שהוגשה כנגדה בגין אותה העבירה, הובאה החשודה בפני בית המשפט שיורה על התנאים לשחרורה, ואכן כך היה. עם זאת, האירוע יתוחקר, ובמידת הצורך, יופקו הלקחים".