גליק יעתור נגד נתניהו: "אין ברירה"

ח"כ גליק מוחה על האיסור שהטיל רה״מ על כניסת ח"כים ושרים להר הבית. "היועצים המשפטיים אומרים לי שהסיכוי שלי בבג"ץ גבוה מאוד".

עדו בן פורת , כ"ו באדר תשע"ז

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: פלאש 90

גליק יעתור נגד נתניהו: "אין ברירה"

חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) מתכוון לעתור לבג"ץ נגד החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו האוסרת על חברי כנסת ושרים לעלות להר הבית.

גליק ניסה בחודשים האחרונים להבין את פשר האיסור. הוא נפגש עם בכירים במשטרה, עם היועץ המשפטי לממשלה ועם היועץ המשפטי של הכנסת, והגיע למסקנה שהתעקשות ראש הממשלה היא שמונעת עליית נבחרי ציבור להר הבית, ולדבריו אין סיבה ממשית לאסור זאת.

בראיון לעיתון ידיעות אחרונות אמר גליק "הר הבית הוא נושא שמאוד חשוב בעיניי. במשך זמן רב חברי כנסת לא מורשים להיכנס להר בניגוד לחוק. זה נוגד את חוקי יסוד חופש התנועה וחופש הפולחן. זה נוגד את חוק החסינות ואת חוק המקומות הקדושים. כל היועצים המשפטיים וראשי המשטרה מצדיקים אותי. ראש הממשלה לא מוכן לפגוש אותי, אז בנובמבר העברתי לו מסר שאיאלץ לעתור נגדו בבג"ץ".

העתירה לבג״ץ כבר מוכנה והיא תוגש בימים הקרובים. תהיה זו הפעם הראשונה שבה חבר כנסת מהליכוד עותר נגד ראש ממשלה ממפלגתו.

"אין לי ברירה", הוא אומר. "אי־אפשר לסבול את האפליה הזאת. הייתי מאוד רוצה שחברי כנסת ערבים יגישו איתי את העתירה, אבל לצערי הם לא מוכנים לשתף עימי פעולה בנושא הר הבית. כל היועצים המשפטיים אומרים לי שהסיכוי שלי בבג"ץ גבוה מאוד. ראש ממשלה לא יכול לתת למשטרה פקודה המנוגדת לחוק".