לשכת נתניהו: אין סיכום בנושא הבנייה

בלשכתו של ראש הממשלה דוחים את הדיווחים לפיהם מסתמנת הסכמה עם הממשל לפיה יבנה יישוב חדש למפוני עמונה בתמורה לבנייה בגושים בלבד

ניצן קידר , כ"ז באדר תשע"ז

נתניהו עם ג'ייסון גרינבלט
נתניהו עם ג'ייסון גרינבלט
צילום: לע"מ

בלשכת ראש הממשלה דוחים הערב (מוצאי שבת) את הדיווח בערוץ 2 לפיו נתניהו הסכים להקפאת בנייה מחוץ לגושי ההתיישבות, בתמורה לבניית יישוב חדש למפוני עמונה.

על פי הדיווח, מתגבש בין ישראל וארה"ב מתווה במסגרתו יכיר הממשל באלפי יחידות הדיור שעל בנייתן הכריז ראש הממשלה באחרונה ואף יאפשר להקים יישוב חדש למפוני עמונה.

בתמורה, כך נטען, יסכים נתניהו לריסון של הבנייה בהתיישבות תוך התקדמות בתנופת בנייה בגושי ההתיישבות.

בסביבתו של ראש הממשלה אמרו בתחילה כי הדיווח לוקה באי דיוקים, אולם בהמשך פרסמו הודעה רשמית בה נכתב כי "הידיעה של ערוץ 2 - אינה נכונה".

ראשי שדולת א"י בכנסת ח"כ יואב קיש (ליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמרו בתגובה לפרסום בנושא כי יתנגדו בכל תוקף ל״דיל" של בניית ישוב למפוני עמונה תמורת הקפאה מחוץ לגושים.

"אם אלה ההצעות של הבית הלבן - אין פלא שאין סיכומים. 'דיל' כזה לא יעבור בשום אופן בקואליציה הזו", אמרו קיש וסמוטריץ'.

לדבריהם, "הגבלת בניה ל'גושים' ו'מכסות' מתאימה לממשלת שמאל, ומנוגדת למחויבותנו לבוחרינו. הגיעה העת לחידוש תנופת ההתיישבות ולהתקדמות בהחלת הריבונות".

כזכור, בממשל ובישראל אמרו כי בשיחות שהתקיימו בין הצדדים בשבוע שעבר, טרם הושגו סיכומים בנוגע לבנייה בהתיישבות.

"משלחת ארצות הברית חזרה על חששותיו של הנשיא טראמפ בנוגע לפעילות ההתנחלויות בהקשר של התקדמות לקראת הסכם שלום. המשלחת הישראלית הבהירה כי כוונת ישראל היא לאמץ מדיניות ביחס לפעילות ההתנחלויות, אשר לוקחת בחשבון את אותם שיקולים. השיחות היו רציניות ובונות, והן נמשכות", נאמר בהודעה משותפת לממשל האמריקני ולישראל שפורסמה אתמול.