"מנהל הגימנסיה מתיר את דמנו"

לוחמים במילואים ונכי צה"ל הפגינו מחוץ לגימנסיה הרצליה נגד מיצג שהציג חיילים כפושעי מלחמה. "הקווים האדומים נחצו מזמן".

רעות הדר , כ"ח באדר תשע"ז

ח"כ אורן חזן, במהלך הפגנת המחאה
ח"כ אורן חזן, במהלך הפגנת המחאה
צילום: אם תרצו

לוחמי צה"ל במילואים יחד עם נכי צה"ל ופעילי תנועת "אם תרצו", קיימו היום (ראשון) הפגנת מחאה מול תיכון גימנסיה הרצליה בתל אביב, נגד המיזם שהציג את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה.

אל המוחים הצטרפו חברי הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) ואורן חזן (הליכוד).

כזכור, בשבוע שעבר נתבקשו התלמידים בגימנסיה להשתתף במיצג מתמשך, המדמה פעילות מחסומים ביו"ש, שהציג את החיילים באור שלילי.

חבר ועדת חינוך של הכנסת, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר במהלך ההפגנה , "המיצג הזה שערוריה. הגיע הזמן ששר החינוך בנט יפסיק את האפשרות של כמה מנהלי בתי ספר לעשות דרור לעצמם. הקווים האדומים נחצו כבר מזמן."

לירן ברוך, לוחם צנחנים שאיבד את עינו, לבש לראשונה את מדיו מאז שנפצע - כדי למחות על ביזוי החיילים. "הפציעה שלי קרתה כתוצאה מכך שארגוני זכויות האדם היו מחממים את השטח בקלנדיה , וגורמים להפרות סדר המוניות, שכתוצאה מהן נפגעתי בעיני השמאלית למרות שלא יריתי כי לא רציתי לפגוע בטעות בחפים מפשע", סיפר.

הוא הוסיף, "עצוב לראות לאן הגיעה הנהלת המוסד. אנו לוחמי ונכי צה"ל במילואים נמצאים פה כדי למחות נגד האבסורד המשתולל בבית הספר. מנהל המוסד צריך לזכור שלחופש הביטוי יש גבול, הוא מתיר את דמנו".

ראש אגף פעילים בתנועת 'אם תרצו', תום ניסני, אמר כי מדובר בביזיון של ממש. "הגענו היום כדי למחות על ביזוי חיילי צה"ל ובפגיעה בהם בתיכון העברי הראשון, הגימנסיה העברית. אנו קוראים למשרד החינוך להתערב מיד ולהפסיק את הניצול הפוליטי של תלמידים במדינת ישראל ולעידודם לסרבנות".

"לא יתכן כי תיכון במדינת ישראל ינהג כרצונו וכפי שבעבר תאר מנהל בית הספר את המסעות לפולין כמפגן לאומנות כך גם הפעם מנסים ראשי התיכון להנחיל תודעה של שנאת חיילי צה"ל לתלמידים בכל כורחם. זה מעשה לא ראוי ובוודאי לא חינוכי", סיכם ניסני.