ח"כים לכחלון: הגדל את ה'קמחא דפסחא'

חברי הכנסת מכל סיעות הבית פנו במכתב לשר האוצר משה כחלון ולשר הרווחה חיים כץ בבקשה להגדיל את תקציב הקמחא דפיסחא הצפוי לפסח הקרוב

מיכל לוי , כ"ח באדר תשע"ז

ליל הסדר
ליל הסדר
צילום: Nati Shohat/flash 90

חברי הכנסת מכל סיעות הבית פנו במכתב לשר האוצר משה כחלון ולשר הרווחה חיים כץ בבקשה להגדיל את תקציב הקמחא דפיסחא הצפוי לפסח הקרוב.

על המכתב חתומים חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב, מנחם אליעזר מוזס, שולי מועלם, יואב בן צור, יעקב אשר, מיכאל מלכיאלי, ישראל אייכלר, בצאלל סמוטריץ', מוטי יוגב, קארין אלהרר, איציק שמולי, חיים ילין ודוב חנין.

"הננו פונים בענין המסגרת התקציבית לפרויקט "קמחא דפסחא"- 2017. תקציב זה קוצץ באופן משמעותי בהתייחס לתקציב בשנים עברו. התקציב הנוכחי, מכסה חלק מזערי מעלויות הרבות הכרוכות בסיוע לנצרכים. ברור לכל שהמגזר השלישי אשר נטל על כתפיו פעילות ברוכה זו בא למלא חלל הזועק מן השטח", נטען במכתב.

חברי הכנסת מוספים וכותבים כי "איננו יכולים להישאר שאננים ולעמוד מנגד, ועל כן פנייתנו לעשות כל מאמץ להגדיל משמעותית את מסגרת תקציב הפרויקט כפי שהיה קיים בשנים עברו.

במכתב הבהירו חברי הכנסת כי צמצום התקציב הממשלתי עלול להשליך על גובה התרומות מהמגזר הפרטי. "למותר לציין כי מעבר לקושי הגדול לבצע את פרויקט ה"קמחא דפסחא" בתקציב מצומצם, משליך הדבר אף על נדיבי עם בארץ ובתפוצות, המבטא חוסר הערכה למפעל הנכבד, כשהמסר המועבר אליהם הוא שהרגולטור האמון על דאגה לצרכי אזרחיו, אינו מתקצב זאת כמתבקש בודאי שהם אינם מחויבים לעשות כן".