"רה"מ יוזם כתבה נגד שר? חסר תקדים"

פרופ' אבי דיסקין מעריך שלמרות המתיחות' הקואליציה אינה בדרך לפירוק, "לאף מפלגה אין באמת אינטרס ללכת לבחירות".

בני טוקר , כ"ט באדר תשע"ז

נתניהו ובנט
נתניהו ובנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90טוען....

פרופ' אבי דיסקין, ראש בית הספר למנהל ממשל ומשפט במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, מעריך בשיחה עם ערוץ 7 שלמרות המשבר סביב תאגיד השידור הציבורי הקואליציה לא תתפרק.

"אמנם אף פעם אי אפשר לדעת כי לאנשים יש גחמות ואמוציות, אבל אם בוחנים את מפת האינטרסים נדמה לי שהסיכוי לבחירות אינו גדול. זאת, משום שלכל הגורמים אין אינטרס בבחירות. אני לא רואה לפי הסקרים ניצחון גדול של הליכוד בראשות נתניהו. גם המצב של כחלון לפי הסקרים הוא עגום - ואפילו לבנט שמצבו טוב בסקרים - לא טוב ללכת לבחירות. כמובן שגם באופוזיציה המחנה הציוני לא מצליח בסקרים, רק יאיר לפיד מצליח - אבל גם מבחינתו מדובר בהימור", טוען דיסקין.

הוא מעריך שלבסוף תמצא הפשרה בעניין התאגיד. "אני רואה סימנים של נכונות לפשרה. עובדה שמתמקדים באיך יקראו לגוף החדש ומי יקלוט את המפוטרים. לכן לא הייתי ממהר לגייס את משרדי הפרסום לבחירות. הממשלה הזאת בסך הכל מתפקדת פחות או יותר - ולא מפרקים ממשלה על נושא כל כך לא מרכזי".

לדברי פרופ' דיסקין, הפרסומים על יוזמה של ראש הממשלה לכתבות נגד השר בנט הם חסרי תקדים.

"אני חושב שהמתיחות צריכה להיות בעיקר מצד בנט והוא הגיב בצורה די מתונה. אבל אין ספק שאם אכן ראש הממשלה יזם סדרת כתבות עוינת נגד שר בממשלתו זה דבר מדהים וחסר תקדים. התגובה של בנט אני חייב לומר היתה די מתונה", מסכם דיסקין.