רופא אוים ברצח בבית החולים איכילוב

בני משפחה של מטופלת בבית חולים איכילוב התפרעו בליל שישי האחרון, הצוות הרפואי הזעיק משטרה שעצרה שניים מבני המשפחה.

רפאל לוי , כ"ט באדר תשע"ז

בית החולים איכילוב, תל אביב
בית החולים איכילוב, תל אביב
פלאש 90

שוב אלימות כלפיי צוותי רפואה. בליל השבת האחרונה התפרעו בני משפחה של מטופלת במחלקה פנימית בבית החולים איכלוב, כך מדווח בית החולים.

מנהל בית החולים, פרופ׳ רוני גמזו, הורה להזמין משטרה והיא הגיעה למקום ועצרה שניים מבני המשפחה.

מדובר בחולה מבוגרת מאוד, במצב קשה עם מחלות מורכבות שמשפחתה נקטה באלימות פיזית ומילולית בשלוש מחלקות שונות בהן היא טופלה.

במהלך תקופת אשפוזה ממשיכה החולה לקבל טיפול מסור מהצוות הרפואי, על אף ההתנהגות הפסולה של משפחתה שהפריעה למאושפזים, קיללה את האחיות והרופאים במחלקה ואף איימה ברצח על רופא במחלקה כשבת משפחה סיננה כלפיו "אחד מאיתנו לא יישאר חי בסוף".

פרופ' גמזו מסר בתגובה: "בית החולים לא יסבול מקרים מסוג אלו ונוקט ביד קשה כלפי חולים ובני משפחותיהם שסוברים כי באלימות פיזית ומילולית נגד הצוות הרפואי הם ישיגו את מבוקשם ויפרקו את תסכולם. מותה של טובה קררו לצערנו לא שינה דבר בקרב הציבור כשגם אחרי הרצח המזעזע שלה, אנו ממשיכים לראות מידי יום גילוי אלימות ושנאה אותם לא נסבול".

"אני קורא למשטרת ישראל ולמערכת המשפט לנקוט ביד קשה נגד כל מי שיתנהל בצורה שחורגת מיחסי איש צוות ומטופל, להחמיר את הענישה ולשים סוף להפקרות איתה אנו מתמודדים לצערי מידי יום ביומו כי כיום הצוות הרפואי מגיע בחשש לעבודה ואת זה אסור לנו להשלים ולקבל בשום אופן", הוסיף.

ד"ר רונן מס, מתמחה שנה רביעית, סיפר על האיום שספג בזמן שהיה בתורנות בליל שבת האחרון וטיפל בעשרות החולים במחלקה. "חלמתי להיות רופא כדי להציל אנשים, כדי לטפל בחולים ולתת להם את הטיפול המיטבי. לא דמיינתי בזמן לימודי הרפואה שאצטרך להתמודד עם איום ברצח, עם אלימות פיזית ומילולית של מטופלים ובני משפחותיהם, עם עלבונות אישיים ושיח שמתאים לעולם הפשע. זה מפחיד וזה בטח שלא נעים כי באירועים מסוג אלו, מי שנפגע אלו שאר החולים במחלקה כשבמקום לטפל בהם, אלו נאלצים להסתתר בחדר ולעמוד מול שוטר במקום מול גיליון רפואי, ולכן אני נחשף פה, בפנים גלויות שלי ואומר לכולכם: 'עד כאן' ".

"את המשמרת הזו והאירוע האלים הזה לא אשכח אבל זה לא ימנע ממני להמשיך לתת טיפול מסור וחם לחולים שלי. בדיוק כמו שלמדתי וכפי שהכשירו אותי. אני מקווה, שכל מי שקורא את המילים האלו, יבין כי אין אנחנו מותשים מהחוויות הקשות האלו ולא מוכנים להמשיך להכיל אותם. הגענו למקצוע כדי לטפל ולא כדי לפחד על החיים שלנו אז תנו לנו לטפל בכם כי אנחנו רק רוצים דבר אחד – לעשות את עבודתנו נאמנה בלי פחד או חשש והיום שיהיה ברור לכולם: אנחנו מפחדים", אמר ד"ר מס.