עשרות חשודים חרדים בעבירות מין נעצרו

מידע שהגיע למשטרה על עשרות תלונות על עבירות מין שבוצעו במגזר החרדי וטופלו בתוך הקהילה הביא למעצרם של 22 חשודים.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ז

עשרות חשודים חרדים בעבירות מין נעצרו
עשרות חשודים חרדים בעבירות מין נעצרו
צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל ערכה לפנות בוקר (שני) מבצע מעצרים וחיפוש ממוקד של 22 חרדים תושבי ירושלים, בית שמש, בית"ר עלית ובני ברק בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים ונשים אשר לא דווחו למשטרה ולרשויות הרווחה.

החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה ונחקרים בגין חשד לביצוע עבירות מין בילדים, קטינים, צעירים ונשים במהלך השנתיים האחרונות.

ראשיתה של החקירה במידע ממוקד שהגיע למשטרה והצביע על פעילות שביצעו גורמים במגזר החרדי שפעלו למען 'טוהר המגזר'.

הגורמים הללו פעלו, על פי החשד, באישור ובהסכמת מנהיגי הפלגים והזרמים השונים במגזר, קיבלו ואספו מידע אודות אנשים שפגעו מינית וניהלו נגדם הליך פנימי שבסופו קבעו והחליטו מה יהא על החשודים לעשות על מנת שהאירוע ייסגר ולא יועבר לטיפול המשטרה. ברוב הפעמים הורו לחשודים לקבל טיפול כזה או אחר אצל גורמים בקהילה, כל זאת ניהלו תוך רישום האירועים ופרטי המעורבים בעשרות פנקסים שנתפסו ע"י המשטרה.

בשיטה זו נהגו אותם גורמים, על פי החשד, כלפי עשרות אנשים שפגעו מינית, חלקם במספר הזדמנויות ובמספר רב של קורבנות, בהם ילדים וקטינים, כל זאת מבלי שהועבר דיווח לגורמי רווחה ולמשטרה.

לכל אחד מהחשודים שנעצרו הבוקר, בגילאי 20-60, מיוחסות פגיעות מיניות ועבירות מין באירועים שונים במהלך השנתיים האחרונות.

פנקסי "טוהר המחנה"
צילום: דוברות המשטרה

עם כניסת הכוחות לביצוע המעצרים בירושלים החלה התגודדות של חרדים סביבם שחלקם ניסו לשבש את ביצוע המעצרים. במסגרת ההתנגדות זרקו המתפרעים אבנים לעבר השוטרים, השליכו חפצים וקראו קריאות גנאי. שתי חלונות של ניידות משטרה נופצו מאבנים שיודו במקום.

כלל החשודים נחקרים במשטרה בסיומה יובאו מי מהם בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

במשטרה ציינו כי "במסגרת החקירה נחשפה פעילות פנימית שבה חשודים עשו דין לעצמם והם אלו שאספו המידע וניהלו מעין הליך פנימי וקבעו מה ה'עונש' . על ידי כך החשודים המשיכו לנהל חייהם מבלי לשאת בדין בגין מעשיהם החמורים וזאת לצד עשרות הקורבנות שלא קיבלו טיפול בהתאם למצבם. חשיפת הפרשיה, מעצר החשודים והבאתם לדין יש בו בראש ובראשונה מניעת פגיעה נוספת בקורבנות ומתן סיוע להם ובמקביל העמדה לדין של החשודים , נגדם תפעל המשטרה למצות הדין בגין עבירות המין המיוחסות להם".