'בנט לא רוצה בנו כי אנו ימניים מדי'

השר אורי אריאל קורא לאיחוד עם 'הבית היהודי' אך קובע: "יו"ר הבית היהודי לא רוצה ללכת יחד איתנו כי אנחנו דתיים וימניים מידי".

שלמה פיוטרקובסקי , א' בניסן תשע"ז

מזמין איחוד. השר אריאל
מזמין איחוד. השר אריאל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מפלגת האיחוד הלאומי קיימה אתמול (שני) את אירוע הרמת הכוסית השנתית לקראת חג הפסח יחד עם חברי המפלגה. באירוע קרא יו״ר המפלגה, השר אורי אריאל, למפלגת 'הבית היהודי' ולעומד בראשה, השר נפתלי בנט, להתאחד עם האיחוד הלאומי ו"להביא בשורה אמיתית".

השר אריאל התייחס לשורת סוגיות על סדר יומה של ישראל, והראשונה שבהן היא סוגיית ההתיישבות. אריאל ציין כי ״בניגוד למה שנוטים לחשוב, האתגרים כיום כלפי ההתיישבות גדולים מאוד. בניגוד למה שהובטח, הישוב החדש בעמונה עוד לא נבנה. ממה שאנחנו מבינים, גם השיחות היום מול ארה"ב הולכים לכיוון שהבניה לא תהיה חופשית. גם אותן אלפי יחידות דיור ששוחררו לבניה, רובן עדיין תקועות. אנחנו מודעים לכך ועושים רבות לשיפור המצב, ואני מקווה שזה יסוכם ויתקדם בזמן הקרוב.
גם בתחום דת ומדינה יש לנו אתגרים לא פשוטים".

עוד ציין כי "שאלת השבת במרחב הציבורי עוד לא נפתרה למרות שזה עבר לטיפול השר דרעי. כרגע יש בג״צ בעניין וההמשך לא פשוט בכלל. הפתרון לשבת זה יום ראשון כיום מנוחה נוסף. זה אפשרי ועכשיו השאלה זה הטכניקה והקצב. גם בנושאי כשרות יש אתגרים וזה מחייב אותנו להתייצבות ברורה וחזקה. צריך להוביל ולא להיגרר".

בהתייחסו להקדמת הבחירות אמר השר אריאל "זו שאלה אמיתית האם יהיו בחירות בגלל התאגיד, ויש חשש שאנחנו נמצאים בסחרור שיכול להביא בסופו של דבר לבחירות. האמת היא שקשה לצפות קדימה וקשה לדעת לאן יגיעו. בחירות עכשיו זו סכנה למשילות, סכנה לימין ומיותר. לא הכל בידינו, אבל אנחנו עושים מאמץ שלא ללכת לבחירות עכשיו".

באשר להתנהלות מול הבית היהודי אמר אריאל: ״יש רצון אמיתי מצד הציבור שנמשיך גם בבחירות הבאות ברשימה מאוחדת אבל לצערי התשובה שאנחנו שומעים מיו״ר הבית היהודי שהוא לא רוצה ללכת יחד עם האיחוד הלאומי כי אנחנו דתיים וימניים מידי. ולכן צריך להיערך ללכת לבחירות לבד ובעוצמה ויחד עם זאת לא לוותר על הסיכוי לאחדות של הציונות הדתית״.

ח"כ בצלאל סמוטריץ אמר באירוע: "חיזוק האחדות בציונות הדתית והמשך הריצה המשותפת של שתי המפלגות עוברים דרך שימור המיוחד והייחודי שבכל מפלגה. מפלגת האיחוד הלאומי ממשיכה להתחדש ולהתחבר לציבורים נוספים בציונות הדתית ובאלו המזדהים עם דרכה ודגליה".

עוד אמר: "אני מבקש לברך את חברי המרכז החדשים שהצטרפו היום למערכה על שלמות ארץ ישראל מתוך תורת ישראל וחיבור עמוק לעם ישראל. יחד נוביל את הציונית הדתית להנהגת מדינת ישראל לאור האתגרים הרבים שניצבים בפניה".

מיד לאחר סקירת פעילות המפלגה בשנה האחרונה הצביעו חברי המפלגה על הצטרפותם של 20 חברי מרכז חדשים המורכבים ממטה החרדי שהושק.

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר, אמר באירוע: "הציבור מבין את תפקידנו כסמן הימני והיהודי בקואליציה ועל מנת שנמשיך במגמה זו, אין דרך אחרת אלא להקים רשימה אחת וגדולה וקריאתנו לבית היהודי לאחדות נובעת מתוך רצון אמיתי להצעיד קדימה את עם ישראל למען שמירה על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

עוד הוסיף סופר: "בשנה האחרונה, התחלנו דרך חדשה במפלגה ואנו פועלים על מנת לצרף קהלים נוספים המזדהים עם ערכינו וניכר כי יש רבים המעוניינים בשמירה על ערכי התיישבות, ואופייה היהודי של המדינה וחיזוק הפריפריה והיום התברכנו בחברים חדשים למרכז מכל הקשת בחברה הישראלית".