"שתיקה מבישה מול אלימות החרדים"

יו"ר יש עתיד מותח ביקורת קשה על התנהלות הממשלה בכל הקשר להפגנות והאיומים מצד 'הפלג הירושלמי' בנוגע לגיוס.

חזקי ברוך , ב' בניסן תשע"ז

הפגנות החרדים בירושלים
הפגנות החרדים בירושלים
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד מותח הבוקר (רביעי) ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה בכל הקשור לאלימות של 'הפלג הירושלמי' בסוגיית גיוס החרדים.

"שתיקתה המבישה של הממשלה אינה יכולה להמשך. לא כשצה"ל, חייליו ומפקדיו מותקפים בכל יום באופן בוטה כל כך", אמר לפיד.

הוא הוסיף, "זה ייגמר רע. השאלה היחידה היא מתי. הקמפיין האלים נגד גיוס החרדים עולה בכל פעם מדרגה, ובכל פעם המדינה שותקת. בפורים היו אלו בובות של חיילים שנתלו במאה שערים. שלשום הותקפו נשים ושוטרים. אתמול נתלו פשקווילים הקוראים להתפלל למותו של רס"ן יעקב ראשי, איש דתי, ראש מדור בני ישיבות בצה"ל. הפעם לא נתלו הפשקווילים בירושלים או בבני ברק, אלא בשכונה שבה מתגורר רס"ן ראשי, כדי שאיש לא יפספס את הרמז העבה. איני יכול להעלות בדעתי מקרה ברור יותר של הסתה לרצח".

"הטירוף העברייני הזה", טוען לפיד, "אינו חלק מהויכוח הלגיטימי שמתנהל בין חרדים לחילונים. רוב מוחלט של החרדים מתנגד לו, ומזועזע ממנו. כל מה שרוצים המסיתים הוא לגרור למאבק את כל המגזר החרדי שאינו מסכים עם דרכם הקיצונית. כולנו, חילונים וחרדים, צריכים לגלות איפוק וחוכמה כדי לא לתת להם את מבוקשם".

"שתיקתה המבישה של הממשלה אינה יכולה להמשך. לא כשצה"ל, חייליו ומפקדיו מותקפים בכל יום באופן בוטה כל כך. לא כשמשווים בראש חוצות את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית. המטורפים הצווחים 'עברנו את היטלר נעבור גם אתכם', מתעלמים מן העובדה שצה"ל הוא הדבר היחיד העומד בינם לבין היטלר הבא", מוסיף לפיד.

לדבריו, " למול האלימות הגואה צריכה להיות התייצבות ערכית בהירה, חד משמעית, של ראש הממשלה, של בכירי שריו, של ראשי המפלגות החרדיות, של הפרקליטות והמשטרה. עבריינים אלימים אינם יכולים לצאת פטורים מעונש, אחרת החברה תתפרק. הסתה לרצח אינה יכול להינות מחסינות פוליטית. על ראש הממשלה להורות לרשויות החוק לנהוג בתקיפות ובמהירות. לחקור, לעצור, להעמיד לדין".