"עלינו קומה בדרישה לריבונות"

למעלה מעשרת אלפים תושבי בנימין השתתפו אמש באירוע הצדעה ענק, במטרה "לרומם את רוח התושבים ולהשיב את הכוח והאור".

אורנית עצר , ג' בניסן תשע"ז

ההופעה אתמול
ההופעה אתמול
צילום: רועי לוי

למעלה מעשרת אלפים תושבי בנימין גדשו אמש (רביעי) את היכל ארנה בירושלים לרגל אירוע הצדעה ענק לחיזוק התושבים שערכה המועצה האזורית מטה בנימין.

האירוע מסכם שנה לא קלה בה חוו תושבי בנימין שריפות ביישובים נווה צוף, דולב וטלמון ופינויים כואבים בעמונה ועפרה, ומטרתו היתה "לרומם את רוח התושבים ולהשיב את הכוח והאור", כהגדרת המארגנים.

הערב נפתח בנגינה ושירה של תלמידי ישיבת כינור דוד, ומקהלת בנימין שהופיעו בשירתם המיוחדת. עוד הופיעו בפני התושבים שלומי שבת, ישי ריבו, אברהם טל, חנן בן ארי וחברי להקת אנדרדוס.

במהלך כל המופע הייתה פתוחה לקהל הרחב תערוכה מתוצרת בנימין בה הוצגו תוצרים מתחומי התיירות, תעשייה, אומנות וספרות של אומנים רבים תושבי המועצה.

ראש המועצה, אבי רואה, אמר לתושבים, "מועצת בנימין התמודדה בגבורה בשנה האחרונה עם טרור ההצתות, לאחר מכן הריסת ישוב וגירוש משפחות אנשי עמונה היקרים, והריסת בתים ביישוב הראשון שהוקם בין ירושלים לאריאל. פה אנחנו מדליקים את הרוח כדי לרומם את האוירה וגם להודות"

"הערב הזה גם בא לסמן נקודת ציון מאד משמעותית של יובל לנוכחות שלנו ביהודה ושומרון. היום, עלינו קומה בדרישה להעלאת ריבונות של מדינת ישראל על חבלי ארץ הללו שמאד חשובים לכולנו ושעם ישראל קשור אליהם בטבורו. אני בטוח בעוצמה וברוח עם התושבים שלנו. חודש ניסן הוא חודש הגאולה ותחילת הפריחה והאביב. דרך הצמיחה הזאת לאחר תרדמת החורף נאסוף את היכולת שיש לנו, את היכולת הזאת יש לדור הצעיר ונתקדם הלאה הלאה", הוסיף.

ח"כ מוטי יוגב, תושב דולב וסגן ראש המועצה לשעבר אמר באירוע, "אנחנו נמצאים באירוע מרגש מאד. מועצת בנימין לוקחת את האש והופכת אותה להדלקה של רוח. ושני השברים גם יחד יהפכו להיות רוח גדולה ממנה בנימין תצמח".

ראש המועצה הראשון במטה בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר לתושבים, "אני מודה שאם מישהו היה שואל אותי כשהתחלנו שאלו יהיו פני ההתישבות ביהודה ושומרון עוד בחיי הייתי לא מאמין וקטן אמונה. לא האמנתי שנצליח להגיע לכאן כל כך מהר. זה כבוד ושליחות חסרת תקדים. להיות שליח ציבור של חבורה כל כך מסורה שאפשר לקחת ממנה כל כך הרבה כוחות ושזה זכות להיות בה. ככה הרגשתי כל הזמן בתפקידי וככה אני מרגיש תמיד. מרגיש מבורך להיות חלק מהחבורה הזאת. לעוד הרבה שנים טובות ויפות". בסיום הערב סחף הזמר שלומי שבת את הקהל עם השיר 'רק בגלל הרוח'.