דניאלה וייס: לא לתת מנוחה לממשלה

וייס קוראת לראשי המתנחלים לצאת מהגטאות ולהפסיק את ההשתקה, "תראו מה עשו לתושבי עמונה".

בני טוקר , ג' בניסן תשע"ז

דניאלה וייס
דניאלה וייס
צילום: חזקי ברוך

דניאלה וייס, חברת הנהלת תנועת ההתיישבות ''נחלה'', מתייחסת בערוץ 7 למגעים בין ירושלים לוושינגטון בנוגע לבנייה ביו"ש.

"היום אנחנו מבינים שלמעשה אין הבדל בין מדיניות טראמפ לאובמה חוץ מהטונים והחביבות וזה לא מעט באשמתו של נתניהו שלא הלך על קו שונה משתי מדינות לשני עמים", אומרת וייס.

''לכן דווקא היום אני פונה באזהרה חמורה לראשי המתיישבים, ראשי המועצות, ראשי הקהל והרבנים. במקום לחפש דרכים להיכנס לתוך הגטאות ולבנות בתים על קומות, צאו החוצה. אם כל יישוב ינסה לפרוץ את הגדרות ולפרוץ החוצה - זה יצליח. צריכים היום לצאת החוצה ולא להמשיך ולהתכנס בגטאות ולא לנסות כל הזמן לנגוס בגבעה א' או גבעה ב' ולבנות שם גורדי שחקים".

לדבריה תושבי עמונה סובלים היום בגלל החולשה של ההנהגה ביו"ש, "אנשי עמונה חיים היום כפליטים עם הבטחות שהם חלק מחזיון התעתועים שהנה עוד מעט הם מקבלים גבעה. משתיקים אותם ומדכאים את רוחם, לקחו משפחות עם שמונה ילדים ובאכזריות נוראה דחפו אותם למדרשה. זה נועד לדכא את רוחם.

''לכן היום מול מדיניות מעוותת של ראש ממשלה שנתמכת על גם על ידי הבית היהודי אני קוראת לצאת עם מחאה ציבורית של כל ראשי הציבור, להשבית את הכל, לא לתת מנוחה לממשלה. להקים רעש עצום".

וייס לא מתחרטת על התמיכה בנתניהו במהלך הבחירות, "שאל אותי מישהו מה להצביע בבחירות הבאות ואמרתי שכל בחירות לגופן. במערכת הבחירות האחרונה השמאל וארגונים מחו"ל ניסו להפיל את נתניהו שעמד בראש הימין ואנחנו הצלחנו להדוף את כל השמאל. בבחירות הבאות נחשוב שוב".