ביטן נגד גליק: "אדם משיחי"

יושב ראש הקואליציה דוד ביטן נזף בגליק: "איזה עונש אתה יכול להטיל על אדם שהוא משיחי, שמה שמעניין אותו זה לעלות להר הבית".

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ז

ח"כ דוד ביטן
ח"כ דוד ביטן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יושב ראש הקואליציה דוד ביטן נזף בחבר הכנסת יהודה גליק שביקר את התנהלות ראש הממשלה ביחס למשבר התאגיד והסיכומים עליו בין ראש הממשלה לשר האוצר כחלון.

"איזה עונש אתה יכול להטיל על אדם שהוא משיחי, שמה שמעניין אותו זה לעלות להר הבית, ולא מעניין אותו הליכוד. לא מעניין אותו שום דבר", אמר ביטן על גליק.

לדבריו, "אתם עושים אותו גדול בלי שהוא בכלל גדול, בגלל שהוא נתן איזה ציוץ נגד הליכוד וראש הממשלה. מדובר באדם משיחי שאני לא רוצה בכלל להעניש אותו, לא רוצה לראות אותו".

בתגובה להאשמותיו של ביטן כתב גליק בחשבון הפייסבוק האישי שלו, "הדבר האחרון שמעניין אותי לעשות הוא לריב עם מישהו במפלגה. מי שעוקב אחרי העשייה שלי בכנסת יכול להתרשם שאני מתעסק במגוון של נושאים ובכולם מקפיד על שיח מכבד מתוך הקשבה".

לדבריו, "נבחרנו כמשרתי ציבור וככאלו מצופה מאיתנו לתת תשובות והסברים. ולכן בקשת תשובות והבהרות אינה תמהונית אלא הדבר הכי ענייני והכי מתבקש שיש. איני מתבייש בפעילות שלי למען שמירה על זכויות היהודים בהר הבית ובהתיישבות ביהודה ושומרון. נראה לי שראוי לצפות לשיח מכבד גם בתוך המפלגה".

השר אופיר אקוניס מ"הליכוד" אמר כי אין שום סיכון לדמוקרטיה הישראלית וכי חופש הביטוי המרהיב אינו נתון בסכנה. לדבריו, העובדה שלא עיתונאי תאגיד השידור ישדרו חדשות בערוץ אחד וברשת ב' אלא עיתונאי רשות השידור יעשו זאת, אינה הופכת את ישראל לא לטורקיה, לא לווצואלה ולא לקוריאה הצפונית.

ברשת ב' אמר השר אקוניס כי עיתונאי רשות השידור ימשיכו לעשות עבודה מקצועית, והאמירות והסיסמאות שהושמעו אמש בהפגנות ליד קריית הממשלה בתל אביב ומול ביתו של יושב ראש הקואליציה ביטן אינן מחזקות את השיח הציבורי, אלא מחללות אותו.

הוא הוסיף כי עושה רושם שאותה מועצת ציבורית שהייתה אמורה לפקח על התאגיד, הייתה חלק מההנהלה שלו.

בתוך כך, עובדי רשות השידור צפויים להפגין הבוקר (ראשון) בשעה 11:00 מול משרד ראש הממשלה בירושלים, שם יידרשו דווקא לאמץ את מתווה ההסכמות בין נתניהו לכחלון, שמשאיר את החדשות בידי אנשי הרשות. "השידור הציבורי זה אנחנו", קראו.

עוד הוסיפו ברשות השידור: "מטרת ההפגנה - לייעל את השידור הציבורי ולהשאיר אותו בידי העיתונאים שממשיכים עשייה של 80 שנה ברדיו וכמעט 50 שנים בטלוויזיה". במקביל בתאגיד השידור הציבורי צפויים להגיש בג"ץ נגד המתווה.